Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θεώρηση του βιβλιαρίου υγείας για το έτος 2012


ikaros13

Recommended Posts

έκανα διακανονισμό φίλε...παράβολο 50 ευρώ και μικρότερη δόση 200 ευρώ ανάλογα πόσα χρωστάς...πληρωνεις παράβολο και πρώτη δόση και θεωρείς βιβλιάριο!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 123
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και για πες πως τα υπολογισαν ,δεν πιστευω να εβαλαν αναδρομικα σε προηγουμενα χρωστουμενα εξαμηνα(αν ειχες απληρωτο ας πουμε το πρωτο του 11...)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν είχα πάει να τα υπολογίσουν το καλοκαίρι....μου έβγαλαν ~1200 ντούκου + 200 δόση....και μετά κάθε δόση από 200...Χρωστάω όλο το 12...

Το εγγεφαλικό όπως καταλαβαίνεις στο τσακ το γλύτωσα...

Λέω να ξαναπάω καμιά βόλτα να δω που έχει φτάσει το κοντέρ...Με αυτά τα νούμερα βέβαια εννοείται πως δεν υπάρχει περίπτωση...Περμένω ένα θαύμα

Link to comment
Share on other sites

Ικαρε,συμφωνα με τα λεγομενα του Γιαννη ,δεν πρεπει πια να υπαρχουν τα 1200,γιατι ειναι 4 μηνες του Α ΕΞΑΜΗΝΟΥ που δεν ειχαν "κεφαλαιοποιηθει ",ενω τωρα ειναι ολα κεφαλαιοποιημενα(θελω να πιστευω)...

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι βρε συ γιατί αλλιώς δεν παλεύεται....Στην πρώτη ευκαιρία θα κατέβω να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου. Εννοείται πως θα ποστάρω οποιαδήποτε πληροφόρηση-αλλαγή....

Link to comment
Share on other sites

τωρα είναι κεφαλαιοποιημενα οι εισφορές μέχρι 3 μήνες πρίν τις 31-12...αν πάς για ρύθμιση θα πληρώσεις 3 μήνες και παράβολο και δόση...αν πάς τον φλεβάρη 2 μήνες..αν πάς Μάρτη 1 μήνα...στις 30-3 θα έχουν όλα κεφαλαιοποιηθεί..οπότε τότε κάνεις ρύθμιση για όλα..για τα παλιά(πριν το 1ο εξάμηνο του 12) κάνει ρύθμιση όπως είπα παραπάνω,,,παράβολο και μία δόση ρύθμισης(ελάχιστο 200 ευρώ).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εστειλα τον πατερα μου να κανει θεωρηση βιβλιαρειων για το 2013 στο υποκαταστημα Περιστεριου και του ειπαν οτι γινεται μονο απο τα κεντρικα (οπου ως συνηθως γινεται χαμος). ειναι δυνατο αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

τελικά θεώρησα βιβλιαριο χωρις την πληρωμή για αναδρομικές αυξήσεις γιατί ήταν παράλογο!..το καταλαβαν οι φωστηρες!...

 

Τελικά η θεώρηση είναι μέχρι τέλος του 2013 η για ένα εξάμηνο όπως ειπώθηκε από κάποιον άλλο ?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης είχα την εντύπωση ότι λόγω κρίσης είχαν περάσει μια απόφαση σύμφωνα με την οποία δεν πλήρωνες προσαυξήσεις για τα χρωστούμενα. Δεν ισχύει πλέον?Η αν τα πληρώσεις μετρητά ισχύει μόνο?Αν κάνεις διακανονισμό πληρώνεις και τις προσαυξήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.