Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συμπλήρωση δελτίου δομικής τρωτότητας


Recommended Posts

Α μπα, υπάρχουν λύσεις για όλα τα "θέματα" (αν και συμφωνώ απολύτως με αυτό που λες). Π.χ. λες στον ιδιοκτήτη "etxra αμοιβή 3.000 ευρώ" γι' αυτή τη δουλειά (έχεις φροντίσει βεβαίως να είσαι καλυμμένος νωρίτερα). Τι προβλέπεις ότι, θα γίνει τότε;;;;

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, δεν μου απάντησες όμως: ....Τι προβλέπεις ότι, θα γίνει τότε;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτός που θα έχει την κρύα καυτή πατάτα στο χέρι θα είναι ο μηχανικός που έκανε ΥΔ ότι έχει όλα τα στοιχεία στα χέρια του και προχώρησε σε περαίωση.

Σε ποιο σημείο και χρόνο είχε αναφερθεί ότι απαιτούνται δύο μηχανικοί για τη σύνταξη ΔΔΤ και έκανα άσχημα που βιάστικα και διαπραγματεύτηκα την αμοιβή μου και περαίωσα όσες δηλώσεις έπρεπε να περαιωθούν εδώ και 8 μήνες...

Link to comment
Share on other sites

Σε κανένα απολύτως σημείο!

Η μόνη αναφορά είναι στα δελτία που έδωσαν πρόσφατα στη δημοσιότητα ΤΕΕ - ΥΠΕΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Σε κανένα. Έχεις απόλυτο δίκιο...

Αλλά η απάντησή μου ήταν στο

 

Χιλιάδες τέτοιες δηλώσεις, έχουν γίνει οριστική υπαγωγή και έχουν μεταβιβαστεί. Κατά πάσα πιθανότητα ο νέος ιδιοκτήτητης δεν θα επιτρέψει καν την είσοδο στον/στους μηχανικούς μετά τόσον καιρό. Πως θα κάνει αυτοψία ο (υποτιθέμενος) 2ος μηχανικός πριν υπογράψει;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ενημέρωση, επίσημη ή ανεπίσημη, σχετικά με το ΔΕΔΟΤΑ και το πότε θα οριστικοποιηθεί η μορφή του?

Είναι απαράδεκτο τόσο καιρό να έχουν κολλήσει οι δηλώσεις επειδή κανείς δεν αναλαμβάνει να βγάλει μια οδηγία για το μοναδικό έγγραφο που απομένει ώστε να περαιωθούν οι υποθέσεις μας.

Link to comment
Share on other sites

Είναι απαράδεκτο τόσο καιρό να έχουν κολλήσει οι ................ επειδή κανείς δεν αναλαμβάνει να βγάλει μια οδηγία για το ..................

 

κ ποιος σου είπε ότι ζεις στην Ελβετία? στην Ελλάδα βρίσκεσαι και η παραπάνω φράση σου μπορεί να χρησιμοποιηθεί παντού....

οσο για το ερωτημα σου δεν εχω κάτι υπόψη

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!!! Όντως μπορείς να το χρησιμοποιήσεις παντού και στις τελίτσες να βάλεις ότι θέλεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.