Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με βεβαίωση προυπηρεσίας από ΤΣΜΕΔΕ


spklive

Recommended Posts

Η προκύρηξη έγραφε αυτά:

Η εμπειρία στο γνωστικό αντικείμενο των υποψηφίων θα αποδεικνύεται:

α) από την προσκόμιση βεβαίωσης του οικείου ασφαλιστικού φορέα στο οποίο αφορά η επικαλούμενη προηγούμενη σχετική απασχόληση και β) από την προσκόμιση βεβαίωσης εργοδότη απασχόλησης, η οποία υποχρεωτικά πρέπει να αναφέρει τη συγκεκριμένη θέση, τον χρόνο και το είδος απασχόλησης του υποψηφίου...

 

Υπάγεται στην περίπτωση εξειδικευμένης εμπειρίας που αναφέρει ο ikaros13

Edited by nikmmech
Link to comment
Share on other sites

Επομένως δεν έχω τρία χρόνια προυπηρεσίας!!! Αφού το περισσότερο δίαστημα ήμουν άνεργος!!!

 

Το ερώτημα μου εξακολουθεί να είναι το εξής:

Γίνεται οι εργοδοτικές εισφορές που καταβλήθηκαν στο ΙΚΑ να μεταφερθούν στο ΤΣΜΕΔΕ ώστε να μπει η προυπηρεσία του ΤΕΙ στη βεβαίωση προυπηρεσίας του ΤΣΜΕΔΕ;

Edited by Manolis gon
συγχώνευση
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα απαντησω με βαση την εμπειρια μου απο παρομοιο διαγωνισμο της Αστυνομιας (ζητουσε τα ιδια πραγματα).

Την βεβαιωση του ΤΣΜΕΔΕ ΔΕΝ την προσμετρησαν αφου δεν εγραφε συγκεκριμενη προυπηρεσια, αλλά γενικα "εισφορες ελευθ. επαγγ.".

Τι ΑΠΥ προσκομισα, τι αντιγραφα συμβασεων εργου, αλλά δεν....

Ασχετο: Γνωστοι μου μη-μηχανικοι, με βεβαιωσεις ΙΚΑ, μπηκαν με προυπηρεσιες απο σχολεια, τει, ιεκ, κτλ...

 

Οσον αφορα το ΤΕΙ-ΙΚΑ, θεωρω οτι δεν ενημερωσες το ΤΕΙ οτι εισαι ΤΣΜΕΔΕ. Διαφορετικα, κανανε αυτοι λαθος και σε βαλανε ΙΚΑ αυθαιρετα.

Για μεταφορα "εισφορων" απο ταμειο σε ταμειο δεν γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.