Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με την εφορία


halloween84

Recommended Posts

Δηλαδή ο πρώτος μηχανικός

έκανε ΨΕΥΔΗ υπεύθυνη δήλωση στην πολεοδομία για να πάρει το σπίτι ρεύμα??

Βρε που ζούμε... :)

.....και μετά λέτε να μην κατηγορώ τον άλλον.....!

 

Κατηγόρησε τον όσο θες, αλλά αν δεν έκανε την ψευδή δήλωση (που δεν έπρεπε να την κάνει) θα πλήρωνες ένα σκασμό χρήματα σε πρόστιμα γιατί θα δήλωνες ολόκληρο το σπίτι ως λαθραίο

Edited by Brasco
Link to comment
Share on other sites

μα συνάδελφε Brasco

λέει ότι άλλαξε μηχανικό

και άρα το δήλωσε με άλλον μηχανικό στο 4014

με το 1/4 των χρημάτων του αρχικού

Link to comment
Share on other sites

Δεν άλλαξε μηχανικό. Ο πρώτος μηχανικός έκανε ότι έκανε:

η οικοδομή φαίνεται ότι αποπερατώθηκε το 2009 στην αδεια.

 

άρα έδωσε ψευδή υπεύθυνη δήλωση (πως θα "φαινόταν" άλλωστε στην άδεια)και την κοπάνησε (δεν του έμενε και τίποτα άλλο να κάνει - δεν είχε φαίνεται υποχρέωση να του παραδώσει το σπίτι με το κλειδί στο χέρι).

Απλά ο ιδιοκτήτης - αυτεπιστάτης την πάτησε μην έχοντας μαζέψει τα τιμολόγια που έπρεπε πριν την θεώρηση του στελέχους.

Ευτυχώς θα συμμαζευτεί ΚΑΠΩΣ (όχι και εντελώς όσο υφίσταται η αυτεπιστασία)η κατάσταση με την επιθεώρηση δόμησης

Edited by Brasco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ όλους σας. με βοηθήσατε πραγματικά πολύ. απλα θέλω να τονίσω ότι υπάρχουν επαγγελματίες μηχανικοί που πραγματικά ξέρουν τη δουλεια τους και απλα άλλοι θέλουν απλα να τα αρπάξουν. Ευχαριστώ ιδιατερως τον χρηστη KANA ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΝΟΙΞΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ!!!

 

δηλ πήρες ρεύμα

δήλωσες τις αυθαιρεσίες και

καθάρισες και με τα τιμολόγια;;

ναι φιλε μου με όλα!

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

καλησπέρα σας.πάνω στο θέμα που άνοιξε ο halloween84 θα ήθελα να θέσω και εγώ μια ερώτηση.υπάρχει τρόπος να πάρω ρεύμα (όχι προσωρινό) χωρίς να υπάρχουν όλα τα απαιτούμενα τιμολόγια οικοδομής ?

η οικοδομή μου ξεκίνησε το 2008 και λόγω έλλειψης πόρων πολλές τοποθετήσεις έγιναν χωρίς τιμολόγια για μικρότερο κόστος.

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

και λόγω έλλειψης πόρων πολλές τοποθετήσεις έγιναν χωρίς τιμολόγια για μικρότερο κόστος.

Όποιος κτίζει,

έλλειψη πόρων έχει. Και αν δεν έχει από την αρχή,

τελειώνοντας σίγουρα αντιμετωπίζει έλλειψη πόρων...

Link to comment
Share on other sites

...υπάρχει τρόπος να πάρω ρεύμα (όχι προσωρινό) χωρίς να υπάρχουν όλα τα απαιτούμενα τιμολόγια οικοδομής ?

 

Δυστυχώς....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.