Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαιτούμενα έγγραφα και σχέδια για Ν. 4014/2011


Recommended Posts

πουθενα

 

στο γραφείο τα έχω έτοιμα σε έναν φακελλο για κάθε υπόθεση

και έχω σκανάρει και όλα τα εγγραφα και σχέδια

Edited by myri
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το ίδιο και εγώ...ετοιμάζω τις Τεχνικές Εκθέσεις, εκ νέου Διάγραμμα Κάλυψης παντού και σχέδια αποτύπωσης όπου χρειάζονται.

Τα υπόλοιπα σε αναμονή αλλά με καλή αρχειοθέτηση ώστε να μπορέσω να ανταποκριθώ άμεσα όποτε ζητηθούν.

 

Για Δελτίο Δομικής Τρωτότητας έχω αρχίσει να καλοκοιτάω την πρόταση ΔΕ.ΔΟ.Τ.Α. (Δελτίο Δομικής Τρωτότητας Αυθαιρέτου) που έχει προταθεί από ΤΕΕ-ΟΑΣΠ και υπάρχει και εδώ:

http://www.spme.gr/uploads/File/DEDOTA/DEDOTA.pdf

Νομίζω είναι αρκετά ενδιαφέρον.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το δελτίο δομικής τρωτότητας υπογράφεται μόνο από πολιτικό μηχανικό; Σε σχετική ερώτησή μου στο ΤΕΕ μου απάντησαν ότι δεν είναι απαραίτητο αφού δεν είναι στατική μελέτη. Γνωρίζετε κάτι επίσημο σχετικά μ' αυτό;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα συνάδελφοι!

επειδή δεν υπάρχει περίπτωση να μας ενημερώσουν επισήμως ποτέ, τελικά με ποιόν τρόπο πρέπει να ολοκληρώνουμε τα σχέδια μας για τη Β' φάση, όταν αυτή ανοιξεί;

πρέπει μα δουλεύουμε πάνω σε σκαναρισμένα αντίγραφα των σχεδίων της αδείας ή κάνουμε νέα εξ αρχής;

αναφέρεται κάπου ο τρόπος αυτός και τι πρέπει να κάνουμε;

παρακαλώ για την άποψη σας..

ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το δελτίο δομικής τρωτότητας υπογράφεται μόνο από πολιτικό μηχανικό;

πες του Στυλιανίδη να κοιμάται με αυτό το πλευρο

Link to comment
Share on other sites

επομένως τι ακριβώς κάνουμε εμείς αν δεν θέλουμε ή δεν μπορούμε να περιμένουμε ;;;; :confused:

αν κάνουμε τα πάντα από την αρχή και θελήσουν να έχουν και τα παλαιά σχέδια σαν υπόβαθρο τι κάνουμε;

αρκεί άραγε να σημειώσουμε πάνω στα εγκεκριμένα τις αυθαιρεσίες ;;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά σημειώνω (με διαφορετικό χρώμα π.χ. κόκκινο) πάνω στα εγκεκριμένα όλες τις αυθαιρεσίες.

Σφραγίζω και υπογράφω δίπλα στις "σημειώσεις" μου.

Τα βάζω σε ένα φάκελο και ...κάθονται!!!

Ελπίζω να μην ..."αραχνιάσουν".

Link to comment
Share on other sites

για φαντάσου να μας ζητήσουν εκ νέου σχέδια με τις αυθαιρεσίες αλλά σε νέα κάτοψη...

αυτό φοβάμαι και δεν ξέρω πως να αρχίσω να καταγράφω τις περιπτώσεις μου.. δεν είναι τρόπος να περιμένουμε να μας πουν τι να κάνουμε, αν μας πούνε ποτέ βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.