Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαδικασία τακτοποιησης αυθαιρετου χωρίς αμοιβη


Recommended Posts

Καλημέρα!

 

Είμαι νέα μηχανικός και σκοπεύω να κάνω την πρώτη μου ολόκληρη τακτοποίηση αυθαιρέτου.

Δεν γνωρίζω και πολλά για την διαδικασία,γιατί έχω κάνει μόνο τμηματικά πράγματα.

Στη συγκεκριμένηπερίπτωση πρόκειται για ακίνητο συγγενούς και δεν θα πάρω αμοιβή.

Προσπαθώ να επικοινωνήσω με τις απαλλαγές αμοιβών στο ΤΕΕ,αλλά δεν απαντάει κανείς.

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με τα βήματα της διαδικασίας για την τακτοποίηση που πρέπει να ακολουθήσω.

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Απαλλαγή αμοιβής έχω την εντύπωση πως παίρνουμε μόνο για συγγενή Α' βαθμού. Από εκεί και πέρα πιστεύω πως αν κάνεις συμφωνητικό με πολύ χαμηλή τιμή αμοιβής που να επεξηγείς το ποσό της υπερβολικής έκπτωσης, πιστεύω πως θα είσαι εντάξει. (Τις κρατήσεις όμως θα τις πληρώσουμε κανονικά όταν έρθει η ώρα, με βάση τη νόμιμη)

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για Α' βαθμού συγγένεια και μου είπαν ότι γι'αυτό πρέπει να επικοινωνήσω με τις απαλλαγές (πράγμα ακατόρθωτο μέχρι τώρα).

Αν γίνει η απαλλαγή τι κάνω από'κει και πέρα??

Υπάρχει κάποιο link κάπου που να περιγράφει τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσει ο μηχανικός?

Edited by maniarch
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.