Μετάβαση στο περιεχόμενο

ακύρωση δήλωσης & προθεσμία αποπληρωμής


Recommended Posts

Nα χαλαρώσεις, δεν υπάρχει πρόβλημα!

Σημασία έχει το χαρτί της περαίωσης να έχει τα σωστά στοιχεία, δηλ πριν γίνει η οριστική υπαγωγή θέλει να γίνει προσεκτικός έλεγχος όλων των στοιχείων. Μέχρι τότε όλα επιτρέπονται...

Εν προκειμένω, παρατήρησε ότι το χαρτί με την εντολή πληρωμής δεν έχει πάνω το ΑΦΜ, μόνο το όνομα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει θέμα όπως λεει και ο sagiasd , γιατί η πληρωμή γίνεται στον κωδικό που γράφει το εκτυπώμενο έγγραφο .Οι πληροφορίες που λες είναι λάθος μπορούν να αλλάζουν μέχρι και την οριστική υποβολή.Οπότε άγχος καπούτ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Βρε παιδιά, γνωρίζει κανείς τη διαδιακασία ακύρωσης έργου με πληρωμένο παράβολο που βρίσκεται στο στάδιο προσωρινής υπαγωγής;

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, γνωρίζει κανείς τη διαδιακασία ακύρωσης έργου με πληρωμένο παράβολο που βρίσκεται στο στάδιο προσωρινής υπαγωγής;

 

Δεν νομίζω ότι, είναι εφικτό να γίνει....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απάντηση. Το πρόβλημα είναι οτι έχω μόνο ενα φύλλο καταγραφής προς οικοδομική άδεια με πληρωμένο παράβολο απο το γεναρη 2012 και προσωρινή υπαγωγή το φλεβάρη του 2012. Οικοδομική άδεια δεν βγαίνει για διάφορους λόγους. Μπορώ να το ξαναυποβάλλω τουλάχιστον σαν τακτοποίηση ή θα έχω πρόβλημα με τις ημερομηνίες πληρωμής πιστεύεται;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες, βεβαίως και θα μπορείς να το κάνεις.

Μπορείς να το δοκιμάσεις για να δεις αν η εφαρμογή το δέχεται (πιστεύω πως ναι και σου ξαναγυρίζει τη δήλωση σε προσωρινή υπαγωγή). Αν όχι, fax στο ΤΕΕ και στο φτιάχνουν από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε το "προς οικοδομική άδεια" και βάλε "τακτοποίηση" και θα δεις τι θα γίνει.Αναλόγως του αποτελέσματος κάνεις την επόμενη κίνηση.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά!Δεν ξέρω αν παρατηρήσατε το σύστημα πλέον έχει και ημερομηνία λήξης για τις πληρωμές κανονική.Εγώ είχα κάνει μια αίτηση πριν το πάσχα και το παράβολο έπρεπε να πληρωθεί μέχρι 20/4/2012 κάτι που δεν έγινε.Μήπως ξέρετε αν μπορώ να το πληρώσω τώρα ή πρέπει να ξανακάνω από την αρχή την αίτηση και την υποβολή αντίστοιχα για έκδοση νέου παραβόλου με καινούρια ημερομηνία??

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα γι' αυτό.

Το παράβολο θα μπορεί να πληρωθεί μέχρι τη λήξη του νόμου (δηλαδή, έως 30.6).

Πήγαινε στην τράπεζα και πλήρωσέ το.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

 

Μπορώ να ακυρώσω αίτηση για υπαγωγής στο 4014γιατί αποφάσισε ο ιδιοκτήτης να μην δηλώσει κάτι αποθήκες και να μειώσει το πρόστιμο και σε ακολουθία και το παράβολο. Δεν έχει πληρωθεί ακόμα το παράβολο. Μπορώ να την αγνοήσω αυτή τη δήλωση και να κάνω νέα?.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.