Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δυνατότητα απόκτησης άδειας ενεργειακού επιθεωρητή


Ioannis M. Vlachogiannis

Recommended Posts

Ε προφανως απο το ποσον της ΑΠΥ...

Απο το μεγεθος της υπο ανεγερση οικοδομης...

 

Αλλα και παλι, απο τη στιγμη που λεει οτι ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ ενα παραστατικο για το καθε ετος ειναι ΟΚ, τοτε το πολυ πολυ, αν δεν πειστουν οτι καλυπτεις τη διετια με τα παραστατικα που θα προκσομισεις, να σου ζητησουν συμπληρωματικα.

Οχι να σε απορριψουν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 193
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα παραστατικά απόδειξης εμπειρίας πότε καλούμαστε να τα προσκομίσουμε? Αν έχουμε γίνει δεκτοί από φορέα εκπαίδευσης ( πχ το εμπ μου έστειλε προχτές ''βεβαίωση αποδοχής'' και έχω προθεσμία πληρωμής μέχρι αύριο) , σε ποιά φάση μπορεί να μη γίνουμε δεκτοί? Πρίν τα μαθήματα και αφού έχουμε πληρώσει, μετά ή πριν τις εξετασεις του ΤΕΕ?

Link to comment
Share on other sites

Αντε τώρα να έχεις πληρώσει....να έχεις φάει χρόνο στα μαθήματα....και να σε κόψουν στο τέλος. Δεν το έχουν οργανώσει σωστά το πράγμα...αλλά τι τους νοιάζει αυτοί τα σκάνε??

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια αφελή ερώτηση..και η ρυθμιση Ν.4014, στην κατηγορία μέλετη-κτιριακά ανήκει, κατα το σύστημα αμοιβών του ΤΕΕ, άραγε αυτό μετράει σαν απόδειξη μέρους εμπειρίας? :|

Link to comment
Share on other sites

Χμμ...μπαίνει έτσι στο σύστημα....γιατί δεν μπορεί να μπει αλλιώς. Δεν μετράει. Αλλωστε πως θα αποδείξεις 2ετή εμπειρία με αυτό μόνο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά στην ουσία μιλάμε για ρυθμίσεις και όχι για μελέτη, όπως την χρειάζονται...

Δεν παίρνεις αύριο τηλέφωνο στο ΥΠΕΚΑ, να σιγουρευτείς?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα συνάδελφοι,

 

Η επίβλεψη τεχνικού ασφαλείας/συντονιστή ασφαλείας σε τεχνικά έργα και οικοδομικές εργασίες μετράνε σαν εμπειρία?

 

Έχει εγκριθεί σε κάποιο/α συνάδελφο η συγκεκριμένη εμπειρία? Περνάει και για ελεγκτές δόμησης?

 

Ευχαριστώ για την προσοχή σας

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...εχοντας ρωτησει στους συνηθεις υποπτους (τεε, ιεκεμ, υπεκα κτλ) ρωταω κι εδω μηπως και λαβω απαντηση....ενδιαφερομαι να παρακολουθησω σεμιναριο για να εγγραφω στα μητρωα...εχω ενα θεμα με την προυπηρεσια....εχω εναν χρονο εργασιας σε μελετες ανελκυστηρων και μια δουλεια 2 3οροφων και εναν χρονο αποκλειστικα σε ελεγχους-επιθεωρησεις ανελκυστηρων....θα μπορουσαν ολα αυτα να με καλυψουν για τα μητρωα των ενεργειακων επιθεωρητων?? γνωριζει καποιος? ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.