Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προθεσμία της πρώτης δόσης του προστίμου


Recommended Posts

Υπάρχει πιθανότητα να έχουν καταλάβει τη "βλακεία" τους κι από εδώ και πέρα να μην ..."μειώνονται" οι δόσεις, αλλά να παραμένουν 46!!! Καλό θα είναι, αλλά για μια ακόμα φορά ..."αποδεικνύει" την προχειροδουλειά που γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 184
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

sagiasd :

"Ο 4014 και μετά την τροποποίηση αναφέρεται σε ημερ. τελευταίας δόσης και όχι αριθμό δόσεων.."

 

Μπορείς να μας πεις που το λέει αυτό?

Κι εμένα μου έβγαλε τις 46 δόσεις, όπως έβγαλε και στον Manolis gon.

 

Πρέπει να ξεκαθαριστεί αυτό. Είναι σημαντικό. Δε μπορείς να λες στον πελάτη 48 δόσεις και να είναι 46

ή και να έχεις δυνατότητα για τριμηνιαίες δόσεις ενώ κάτι τέτοιο δεν προβλέπεται από το νόμο όπως ισχύει σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση (νομιζω πως αυτο ειναι το σωστο τοπικ):

 

Στον 4014 μπορουμε να παρουμε Βεβαιωση Χωρου Κυριας Χρησης πληρωνοντας ΜΟΝΟ την 1η δοση του προστιμου? (στον 3843 δεν γινοταν αυτο)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση (νομιζω πως αυτο ειναι το σωστο τοπικ):

 

Στον 4014 μπορουμε να παρουμε Βεβαιωση Χωρου Κυριας Χρησης πληρωνοντας ΜΟΝΟ την 1η δοση του προστιμου? (στον 3843 δεν γινοταν αυτο)

 

ναι, είναι ίδια και για τη ρευματοδότηση.

Link to comment
Share on other sites

@antnatal

 

Στην Βεβαιωση για ΔΕΗ λεει οτι ειναι και για ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗΣ ΧΩΡΟΥ ΚΥΡΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ,

αλλα στο αρθρο 24, παρ.10 του Ν.4014 (το οποιο επικαλειται η εν λογω βεβαιωση), δεν γινεται πουθενα αναφορα για Βεβαιωση Χωρου Κ.Χρησης.

 

Μηπως το αναφερει καπου αλλου ο νομος?

Link to comment
Share on other sites

@antnatal

 

Στην Βεβαιωση για ΔΕΗ λεει οτι ειναι και για ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗΣ ΧΩΡΟΥ ΚΥΡΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ,

αλλα στο αρθρο 24, παρ.10 του Ν.4014 (το οποιο επικαλειται η εν λογω βεβαιωση), δεν γινεται πουθενα αναφορα για Βεβαιωση Χωρου Κ.Χρησης.

 

Μηπως το αναφερει καπου αλλου ο νομος?

 

(N4030/11 49§9)

Για τη σύνδεση κτιρίων ή αυτοτελών ιδιοκτησιών αυτών με δίκτυα κοινής ωφέλειας

και για τη λήψη βεβαίωσης χώρου κύριας χρήσης υποβάλλεται στον αρμόδιο οργανισμό και στην αρμόδια

πολεοδομική υπηρεσία βεβαίωση του TEE, με την οποία πιστοποιείται η καταβολή τουλάχιστον

της πρώτης δόσης του ενιαίου ειδικού προστίμου και περιλαμβάνει τα απαραίτητα στοιχεία ταυτοποίησης

της ιδιοκτησίας και του κυρίου αυτής.

Link to comment
Share on other sites

Προχθες μου έβγαλε 46 δόσεις!

Υπάρχει πιθανότητα να έχουν καταλάβει τη "βλακεία" τους κι από εδώ και πέρα να μην ..."μειώνονται" οι δόσεις, αλλά να παραμένουν 46!!! Καλό θα είναι, αλλά για μια ακόμα φορά ..."αποδεικνύει" την προχειροδουλειά που γίνεται!

sagiasd :

"Ο 4014 και μετά την τροποποίηση αναφέρεται σε ημερ. τελευταίας δόσης και όχι αριθμό δόσεων.."

 

Μπορείς να μας πεις που το λέει αυτό?

Κι εμένα μου έβγαλε τις 46 δόσεις, όπως έβγαλε και στον Manolis gon.

 

Ν4014 αρ.24, παρ.8β > εντός 36 μηνών από την έναρξη ισχύος του νόμου

Ν4042 αρ.50, παρ.10 > το 36 αντικαθίσταται από το 48

Έχω χάσει κάποια νέα τροποποίηση;

Μιλάει για μήνες, όχι δόσεις!

Έναρξη ισχύος 21/9/2011 --> τελευταία δόση 21/9/2015.

Δηλ, σήμερα που έχουμε 6/2012 αν η πρώτη δόση πληρωθεί τον 7/2012 θα περίμενα κάτι σαν 39 δόσεις.

 

Αν μπορείτε, συνάδερφοι, επιβεβαιώστε τις ημερομηνίες καταβολής πρώτης και τελευταίας δόσης να δούμε τι συμβαίνει... Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βγάλεις άκρη έτσι....

Μην το ψάχνεις...

Αποδέξου απλά ότι, απομένουν ακόμα 46 δόσεις - μήνες.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.