Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξαρτημένο τοπογραφικό γίνεται με κινητό τηλέφωνο! ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ ΕΙΝΑΙ!!!


tyxodioktis100

Recommended Posts

μιλάει για τα καινούρια smartopophones με gps L1,L2,gnss,galileo,4g, 21mbps, 12mpixel, που πατας ένα κουμπί και βγαίνει ένας χοντρός τοπογράφος μαζί με τον χοντρό βοηθό του(σε παλίοτερα μοντέλα απλά έβγαινε η γνωστή χοντρή).

 

έχουμε τα προβλήματα μας , έχουμε και τις γελοιότητες να διαβάζουμε.....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 30
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είδα το βίντεο , γιατί δεν μπορούσα να πιστέψω ότι ειπώθηκε τέτοιο πράγμα εντός του κοινοβουλίου από υπουργό . Δυστυχώς τώρα επιβεβαιώσα τις απόψεις μου ότι θεσμοθετούν άνθρωποι , που δεν έχουν σχέση με το τι γίνεται εξω από τους τοίχους των γραφειων τους και που δεν έβγαλαν πραγματικά ούτε μια δραχμή ή Ευρώ με πραγματική εργασία στην παραγωγή Πραγματικά θα ήθελα να γράψω κάτι αστείο όπως πολύ εύλογα έγραψαν οι συνάδελφοι , αλλά νιώθω τόσο την ευθύνη για το ποιούς επιλέγουμε σαν λαός να ασκούν εξουσία που πραγματικά δεν μπορώ να το κάνω , λόγω θλίψης που με διακατέχει

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

μιλάει για τα καινούρια smartopophones με ..........

 

Και τι το θέλουμε το κινητό, να ξοδευόμαστε;

 

Αφού υπάρχει πιο φτηνός τρόπος: μπαίνεις στο κτηματολόγιο,

ζουμάρεις περίπου την περιοχή και αυτό ήταν.........ότι δείξει ο κέρσορας του ποντικιού!!!!!

 

Λοιπόν αλλάζω τιμή 50 € και όλα μέσα!!!!

Link to comment
Share on other sites

και μετα μου λετε οτι υπαρχει σωτηρια εκτος απο το μπαμ.....δεν φτανει που ο συγκεκριμενος εκτελει υπηρεσια, δεν φτανει που εχει τιναξει στον αερα την δυνατοτητα δομησης εξοχικης κατοικιας σε 2 νησια, δεν φτανει που εμπαιζει οσους τελειωσαν το σχολειο με τις ερμηνειες του για το τι λεει το αρθρο 14 για την εκτος σχεδιου οικιστικη χρηση, τωρα μας λεει οτι το εξαρτημενο τοπογραφικο κανει 100 ευρω και γινεται με κινητο.

 

κυριε Σπιρτζηηηηηηηη? Που ειστεεεεεε?

 

Εγω εστειλα γραμμα στον Κυριακο παντως, για να καταλαβει τι παπαριες του λεει ο αλλος. Αντε με τους ανεπαγγελτους ολους εκει μεσα, ΡΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΧΕΤΕ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΝΟΜΟΘΕΤΕΙΤΕ???

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

τόσο απλό... τόσο απλό. Ας αλλάξουν τότε τα μαθήματα τοπογραφίας...σε πιο απλά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν γνωριζω πως υπολογιζετε κατι τετοιο..αλλα εχω ενα γ@#$% smartphone ρε μπας να κανω κ κανα τοπογραφικο...Συναδελφοι θα μου δειξει κανεις ποιο application να κατεβασω!!χαχαχα

 

Οι ανθρωποι αυτοι δεν εχουν δουλεψει ποτε κ αποφασιζουν για επαγγελματιες!!!! κ το κακο ειναι οτι θα βρεθουν κοροιδα που θα τους ξαναψηφισουν

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτημένο τοπογραφικό με κινητό... τόσο απλά... προτεινόμενη αμοιβή 150€ κατά Κυριάκο (με το ΦΠΑ μέσα ή όχι; Δεν διευκρινίζει).

Ούτε να γελάσω δεν μπορώ.

Περιμένω καμμιά επίσημη απάντηση από το ΤΕΕ, έτσι, από περιέργεια.

Link to comment
Share on other sites

...από την άλλη αν δοθεί εγγράφως όπως οι οδηγίες για τον 4014 τότε θα είναι η καλύτερη όλων. Κτηματολόγιο θα κάνουμε με κινητό...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά , ο ένας ήταν πιωμένος ντίρλα μπήτη , ο άλλος όμως που ήταν πιο νηφάλιος , κάτι πέταξε πως θα τραβήξει το αυτί στο ΤΕΕ . Το ΤΕΕ τι έκανε ; έκατσε και του το τράβηξε ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.