Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δημιουργία αποθήκης κάτω από σκάλα


Recommended Posts

Ναι, αυτό το αποθηκάκι είναι απαραίτητο να ρυθμιστεί ως ΥΔΒΧ.

Δες και τις πλάγιες αποστάσεις.

ΥΚ δεν έχεις.

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρόμοια περίπτωση συνάντησα σήμερα και εγώ και το έχω το διλληματάκι μου...
Οριζόντια ιδιοκτησία 1ου ορόφου σε διόροφη οικοδομή εντός οικισμού.Η Ο.Ι έχει είσοδο από εξωτερική σκάλα στον ακάλυπτο + ένα μπαλκόνι στον ακάλυπτο (ΔΗ περίπου +1,5m) .Κάτω από τη σκάλα και το μπαλκόνι έχει χτιστεί μονό τούβλο -στη "σαουλιά" του περιγράμματός τους- και έτσι φτιάχτηκαν  2 αποθηκούλες με είσοδο από τον ακάλυπτο.Απολύτως καμία εποικοινωνία με την Ο.Ι.Μέχρι εδώ καλά,το μπέρδεμά μου όμως είναι το εξής:Στη σύσταση Ο.Ι και στα σχέδια που τη συνοδεύουν,από τη μία ούτε το μπαλκόνι ούτε η σκάλα ,ούτε παρεπιπτόντως 2 Η/Χ που υπάρχουν,αναφέρονται να ανήκουν στην Ο.Ι,από την άλλη,έχουν το ίδιο hatch,σα να θέλει να μου πει οτι ανήκουν στην Ο.Ι αλλά δεν το λέω.Επιπλέον,οι κοινόχρηστοι χώροι του ακαλύπτου αναφέρεται ξεκάθαρα επίσης οτι είναι αυτοί που ανήκουν έξω από τη "σαουλιά" της σκάλας και του μπαλκονιού.Και λέω εγώ,τελικά ο χώρος κάτω από σκάλα και μπαλκόνι ποιανού είναι?Η λογική μου λέει κοινόχρηστοι,δεν με επηρρεάζουν ούτε μία στις χίλιες,δε χρειάζεται να κάνω τπτ,από την άλλη έχω τις -μικρές- αμφιβολίες μου...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.