Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μονωση στο ταβανι


Ntzanis

Recommended Posts

Διαμενω στον τελευταιο οροφο μιας πολυκατοικιας και θελω να βαλω μονωση στο ταβανι μου το οποιο ειναι μπετο και εχει φενιζολ γυρω στους 2 με 3 ποντους γιατι ειναι παλια οικοδομη .Πανω απο την πλακα εχω σκεπη η οποια και αυτη δεν εχει μονωση .Το μισο σπιτι το εχω κανει με γυψοσανιδα στο ταβανι και 100αρα πετροβαμβακα και το εχω χαμηλωσει στο 2.73 υψος απο το πατωμα γιατι ηταν 3 μετρα.Για να αποφυγω τωρα ολη αυτη την φασαρια με την γυψοσανιδα μπορω να παω πανω στην σκεπη -ταρατσα την οποια την κανω μονο χρηση εγω και να κολλησω στην πλακα 5αρι ή 8αρι μονωτικο σαν αυτο που βαζουν στην θερμοπροσοψη και τους αρμους να τους κλεισω με αφρο χωρις να τα σπατουλαρω-σοφατισω με τον ειδικο αυτο σοβα που βαζουν? θα επιτυχω τα ιδια αποτελεσματα εφαμιλλα σαν την μονωση που εχω κανει με γυψοσανιδα και πετροβαμβακα μεσα σο σπιτι μου?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.