Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσθήκη καθ' ύψος με στατικό πρόβλημα στο υπάρχων


 

Recommended Posts

Όπως είπα και στην αρχή ο ιδιοκτήτης τσακώθηκε με τον μηχανικό επειδή ο ίδιος φυσικά δεν ήθελε κάτι τέτοιο δεν ξέρω πώς τον έπεισε στο τέλος το μόνο που μου είπε μετά από αλλεπάλληλες ερωτήσεις δικές μου είναι δικό μου το σπίτι δίκη μου η απόφαση .

Link to comment
Share on other sites

:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

Θα πάω να βρώ τον μηχανικό του υφιστάμενου να τον ρωτήσω πως τα δέχτηκε όλα αυτά ......θα σκάσω αν δεν μάθω να δω τι έγινε και στην κατασκευή

Edited by themis_gtg
Link to comment
Share on other sites

Εσύ καλά θα κάνεις να αναλάβεις όλες τις μελέτες, ελέγχους, αποτυπώσεις κλπ προκειμένου να νομιμοποιηθεί το υπάρχον και να βγει η άδεια

και στην κατασκευή αν δεν ξεκινήσει από τις ενισχύσεις παραιτήσου.

Θα έχεις πληρωθεί τουλάχιστον για τις μελέτες...

 

Αυτός μια άδεια χρειάζεται μόνο.

Δώς του αυτό που θέλει (σωστά όμως γιατί στην στραβή που θα γίνει θα σε κυνηγάνε)

δηλαδή την άδεια από την πολεοδομία και κοπάνα την!

 

Με όλο το σεβασμό στο συνάδελφο Brasco. εδώ είναι δημόσιο φορουμ. Μηπως να συνταχθεί αλλιώς το κείμενο του;

Link to comment
Share on other sites

Ο.Κ. έχεις δίκιο.

Αλλά δεν προτρέπω τον συνάδελφο σε κάτι παράνομο.

 

Αφού ο συνάδελφος έχει θέσει το χρήμα πάνω απ' όλα,

 

αλλά η δεύτερη μου σκέψη ήταν ότι αν σε αυτή την κατάσταση που βρισκόμαστε διώχνουμε έτσι τις δουλείες που έρχονται μια στο τόσο τότε και θα χάσω οικονομικώς...

εγώ τον προτρέπω σε μία λύση που θα τον προστατέψει από την μία

και από την άλλη θα αναλάβει τις μελέτες για την άδεια.

 

Είναι η μοναδική (νόμιμη για τον συνάδελφο) λύση.

Edited by Brasco
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα κάτι τέτοιο φυσικά, αλλά προτρέπεις σε ανάρμοστη κατα'εμέ επαγγελματική συμπεριφορά η οποία εύκολα μπορεί να σπηλώσει την εικόνα των μηχανικών που συμμετέχουν στο φορουμ. Οι mods ας διαγράψουν και τα δικά μου που θεωρούν εκτός θέματος.

Link to comment
Share on other sites

>
Αφού ο συνάδελφος έχει θέσει το χρήμα πάνω απ' όλα,

 

Συνάδερφε για μένα πάνω απ’ όλα είναι η σωματική υγειά των ανθρώπων και η κατά γράμμα τήρηση των κανόνων που διέπουν οποιαδήποτε οικοδομική εργασία που εμπλέκετε το άτομό μου και στην συνέχεια η αμοιβή σε σωστή αναλόγια αυτού που παρέχω με αυτό που παίρνω. Δεν τους χρωστάω την συμπάθεια μου αλλά την ικανότητά μου….

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

και η κατά γράμμα τήρηση των κανόνων που διέπουν οποιαδήποτε οικοδομική εργασία που εμπλέκετε το άτομό μου

Γι' αυτό είπαμε παραίτηση αν δεν προηγηθούν της προσθήκης οι ενισχύσεις

ώστε να μην εμπλέκεσαι στις παράνομες οικοδομικές εργασίες

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.