Μετάβαση στο περιεχόμενο

Το νέο Μνημόνιο.....


ikaros13

Recommended Posts

καλά όλα τα άλλα μπορούμενα τα συζητάμε επί έτη .... οι ιδιώτες ιατροί και οδοντίατροι ΠΩΣ είναι κλειστό επάγγελμα ;

Link to comment
Share on other sites

Τα ακτινολογικα ιατρεια ειναι κλειστο επαγγελμα, αφου απαιτειται αδεια απο το ΥΠΑΝ, αδεια η οποια υποκειται σε γεωγραφικους και αριθμητικους περιορισμους. Αυτο για να καταλαβετε γιατι μια ακτινογραφια των 10 ευρω κοστιζει 30-40.

Edited by thodoris1982
Link to comment
Share on other sites

Ιταλοί δήμαρχοι προσφέρουν το μισθό τους στην Ελλάδα

 

Στο μεταξύ, δύο ιταλοί δήμαρχοι, ο Μάρκο Γκάλντι, δήμαρχος της κωμόπολης Κάβα Ντέι Τιρένι στη Νότια Ιταλία και ο δήμαρχος της κωμόπολης Μπαρονίσι, Τζοβάνι Μοσκατιέλο, αποφάσισαν να προσφέρουν τον μισθό τους υπέρ της χώρας μας!

 

Οι μηνιαίες απολαβές του πρώτου αντιστοιχούν σε 1.100 ευρώ και του δεύτερου σε 780 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Τι είστε εσείς βρε;

Με τι ασχολείστε;

Εδώ όλος ο σύγχρονος κόσμος παρακολουθεί LIVE την κηδεία της Wintney και εσείς εδώ το χαβάς σας με αυτά τα ρηχά θέματα...

:shock:

Πλάκα κάνω φίλοι μου....

Edited by aithilenio
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε με mail

 

 

Tι παίρνουν οι βουλευτές ...

 

 

1. Μηνιαίος μισθός 6.100 ευρώ!

2. Σύνταξη μετά από 4 χρόνια βουλευτικής θητείας. Ποσό σύνταξης μηνιαίως 4.880 ευρώ.

3. Για συμμετοχή σε επιτροπές, 250 ευρώ την ώρα.

4. Οι βουλευτές της επαρχίας παίρνουν το μήνα 1.000 ευρώ για ενοίκιο.

5. Όλοι οι βουλευτές παίρνουν άπαξ 1.500 ευρώ για οργάνωση γραφείου και 1.000 ευρώ τις γιορτές λόγω αυξημένης επικοινωνίας με τους ψηφοφόρους τους. Το Δώρο Χριστουγέννων, Πάσχα και επίδομα αδείας είναι ξεχωριστά...!!!

6. Δικαιούνται 104 αεροπορικά εισιτήρια ετησίως δωρεάν και απεριόριστες μετακινήσεις με ΟΣΕ και ΚΤΕΛ.

7. Πολυτελές αυτοκίνητο, δωρεάν καύσιμα με επίδομα 600 ευρώ το μήνα, ένα χωροφύλακα για φρουρό, 4 κινητά τηλέφωνα τελευταίας τεχνολογίας και ένα στο σπίτι, σταθερό, όλα δωρεάν.

8. Απολαμβάνουν πλήρους ασυλίας για όποιο αδίκημα διαπράξουν κατά τη διάρκεια της θητείας τους ως βουλευτές.

9. Δεν πληρώνουν φόρο για ένα μέρος του μισθού ή της συντάξεως.

10. Δικαιούνται γραμματειακή υποστήριξη για 4 υπαλλήλους και 1 επιστημονικό συνεργάτη. (Όλους αυτούς τους πληρώνει το Δημόσιο).

11. Δικαιούνται άτοκα δάνεια ως βουλευτές και ως επαγγελματίες.

12. Δωρεάν γυμναστήριο, σάουνα, νηπιαγωγείο για τα παιδιά τους.

13. Τηλεφωνική ατέλεια.

14. Δωρεάν επισκέψεις σε αρχαιολογικούς και καλλιτεχνικούς χώρους.

15. Δωρεάν διόδια.

16. Δωρεάν εισιτήρια, ξενοδοχεία, γεύματα όταν ταξιδεύουν στο εξωτερικό ως μέλη επιτροπών κλπ..... ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΟΙ ΑΜΟΙΒΕΣ ΤΟΥΣ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΣΤΕΡΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με απασχολούν τι χρήματα πέρνουν , αλλά το τι έργο παράγουν Αν είναι να λενε σε μορφωτικές επιτροπές ότι γίνεται τοπογραφικό και με κινητό (αν και υπουργός) και ο άλλος να το αντιπαρέχεται τότε τα χρήματα είναι πολλά.Δεν κρίνω του ίδιους αλλά το έργο τους. Υπήρχαν και βουλετές όπως τυχαία αναφέρω ένα όνομα και όχι από τον χώρο που υποστηρίζω πχ τον Μανώλη Δρετάκη παλαιού βουλευτή που δεν έλειπε ποτέ από συζήτηση και ασκούσε κοινοβουλευτικό έργο . Τέτοιοι βουλευτές υπήρχαν και φαντάζομαι και τώρα θα υπάρχουν Το έχω ξαναγράψει οι βουλευτές είναι σάρκα εκ της σαρκός μας Ότι βλέπουμε στο καθρέπτη σαν κοινωνία , αυτό υπάρχει και μέσα στο κοινοβούλιο Αν αλλάξουμε σαν κοινωνία θα αλλάξει και η ποιότητα των αντιπροσώπων μας . Αν η κοινωνία μας είναι αλλοτριωμένη , ανάλογη θα είναι και η ηθική των βουλευτών μας. Αν η περιοχή μου είχε βουλευτή είμαι σίγουρος ότι θα ξεχώριζε σαν τη μύγα μες στο γάλα γιατί ανάλογη είναι η ηθική της πλειοψηφίας των απλών ανθρώπων της ιδιαίτερης πατρίδας μου

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με απασχολούν τι χρήματα πέρνουν , αλλά το τι έργο παράγουν

κακώς δεν σε απαοσχολούν τα χρήματα ... διότι ο επαγγελματίας πολιτικός (δηλάδή ο ανεπαγγελτός εκτός πολιτικής) δεν είναι δυνατόν από τη μια να μας επιβαρύνει εφόρου ζωής (με συνταξιοδότηση στα 4 χρόνια) ... να μας επιβαλλει μετρα εξόντωσης .... να θεσμοθετεί μισθος 500€ χωρις αφορολόγητο και ο ίδιος να πληρώνεται 250€/ώρα στις επιρτοπές όπου συζητούν περι τοπογράφησης με κινήτα

 

οι άνθρωποι αυτοί που αρπάζουν 250€/ώρα δεν έχουν την αίσθηση του χρήματος αλλά τολμάνε και μας αποκαλούν κλέφτες και φοροφυγαδες

Edited by myri
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.