Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελεύθερες αμοιβές Ν.4014/11 και ΕΤΕ


Recommended Posts

Στο εδω ΤΕΕ:

Πας, τους λες "θελω να πληρωσω εισφορες για αμοιβη πχ 5000Ε"

Πληρωνεις,, σου κοβουν αποδειξη με περιγραφη της εργασιας (πχ τακτοποιηση 4014, κ. Ταδε) και φευγεις...

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Μα μου έκανε εντύπωση πως τα δεχόντουσαν κανονικά και την προηγούμενη βδομάδα άλλαξαν όλα...

 

Τι να πω.......

 

 

JTB δεν έχεις άδικο.....

 

Όλα μαζί στα ΚΕΠ και εν αναμονή της συγκεντρωτικής κατάστασης

 

Άλλο πάλι και τούτο!! τα ιδιωτικά συμφωνητικά για γνήσιο υπογραφής στα ΚΕΠ?!?!? :shock: Πώς προέκυψε τώρα αυτό? Υπερβολικό το θεωρώ... εκτός αν θεωρείς ότι κινδυνεύεις με φέσι από τον πελάτη!

Link to comment
Share on other sites

LEO, Πολεοδομία του ΤΕΕ Αθηνών, τι εννοείς;

 

terry, ούτε και εγώ έχω αποδώσει, μόνο ΑΠΥ ούτε καν ΦΕΜ αλλά υπάρχει και αυτή η άποψη...

 

Έγινε επέμβαση .....

 

Τ.Ε.Ε. Αθηνών,

 

την Πολεοδομία την είχα στο μυαλό μου για την συζήτηση με τον Στατικό περί ΚΑΝ.ΕΠΕ..... :-x

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα το έντυπο που υπάρχει στην σελίδα του ΤΕΕ. Fax το έντυπο στο ΤΕΕ με συμπληρωμένο το πεδίο (4) και προφανώς θα μας στείλουν κάποιο έντυπο να πληρώσουμε στην ΕΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο πάλι και τούτο!! τα ιδιωτικά συμφωνητικά για γνήσιο υπογραφής στα ΚΕΠ?!?!? :shock: Πώς προέκυψε τώρα αυτό? Υπερβολικό το θεωρώ... εκτός αν θεωρείς ότι κινδυνεύεις με φέσι από τον πελάτη!

 

Ακριβώς... αλλά δεν είναι και κόπος! Πάει που πάει... τί πρόβλημα έχει...

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδιωτικά συμφωνητικά δεν απαιτείται να πάνε στα ΚΕΠ και για την έκδοση Βεβαίωσης δεν απαιτείται να περάσουμε πρώτα από το σύστημα αμοιβών του ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Λόγω αναβάθμισης του συστήματος υπολογισμού αμοιβών Μελετών - Επιβλέψεων, η υπηρεσία αυτή δεν θα είναι διαθέσιμη την Τετάρτη 15/2/2012

Αλλαγές στο Σύστημα Υπολογισμού και Διαχείρισης Αμοιβών Μηχανικών

Συνάδελφοι, από τις 15/2/2012 στο σύστημα Υπολογισμού και Διαχείρισης Αμοιβών Μηχανικών του ΤΕΕ ενσωματώνονται βελτιώσεις και αλλαγές που αφορούν:

  • Αλλαγή στην διαδικασία υποβολής των στοιχείων των έργων, με δυνατότητα τροποποίησης των δεδομένων από το χρήστη
  • Εφαρμογή διατάξεων του Ν. 3919/2011:

- Η νόμιμη και η συμφωνηθείσα αμοιβή του μηχανικού, καθώς και οι εισφορές υπέρ ΤΕΕ αποτελούν πλέον διακριτά δεδομένα, με αντίστοιχη προσαρμογή της εντολής πληρωμής και της διαδικασίας καταβολής στην ΕΤΕ.

- Κατάργηση του ελάχιστου ορίου αμοιβών (5000λ)

Περισσότερες πληροφορίες παρέχονται στην ιστοσελίδα http://portal.tee.gr/portal/page/portal/TEE/MyTEE/amoibes και από το Γραφείο Αμοιβών του ΤΕΕ. (e-mail: [email protected], τηλ. 210 3291206, fax 210 3291623) pobtrans.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω οτι παλι το ΤΕΕ τα εβγαλλε τα λεφτα του... Αυτα ειναι..

Παρε οσα θες, εμενα το 2,048% δωσε μου...

 

 

ΥΓ. Δεν ειμαι υπερ σε καμια περιπτωση, αλλα θα παει η φοροδιαφυγη συννεφο....

500Ε, κανω τα παντα ολα, απο αποθηκη μεχρι 8οροφο....

 

ΥΓ2. Μιλησε κανεις για κινητοποιησεις???

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.