Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αλλαγές στο Σύστημα Υπολογισμού και Διαχείρισης Αμοιβών Μηχανικών


Engineer

Recommended Posts

παιδια τα πεα πρίν αλλάξει το σύστημα , όταν άλλαξε τα πηγε ενδιάμεση και έβγαλε και ίδιο πρός υποβολή . εκείνα τι τα κάνατε?

τα κάνατε οριστική αυτά που έγιναν ενδιάμεση? και τα πρός υποβολή?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 599
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καμιά απάντηση παιδια στο προηγούμενο post για τα παλιά πού μας τα διπλασσιασε (ενδιάμεση και πρός υποβολή) να τα αλλάξω πρίν περάσει ο χρόνος?

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, κάνεις "τελική υποβολή" αυτά που εμφανίζονται σαν "ενδιάμεση" και για τα οποία δεν έχεις τίποτα εκκρεμότητες. Με τα "προς υποβολή", αν είναι ίδια με τα της ενδιάμεσης, δεν ασχολείσαι.

 

Καλή χρονιά να έχουμε.

Edited by panos-vicious
Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά ρε φιλαράκο με υγεία πάνω από όλα.

αρα αφού δεν έχω εκκρεμμότητα τα κάνω οριστική αυτά πού το σύστημα τα είχε βαλει ενδιάμεση ακόμα και του 2011 , ενώ τα δευτερα πού είχε βγάλει το σύστημα πρός υποβολή τα αφήνω έτσι κενά?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μήπως γνωρίζετε γιατί σε αμοιβή που έκανα στις 18/12 (χωρίς φυσικά να πληρώσω εισφορές ΤΕΕ) δεν εχει ενημερωθεί το σύστημα αμοιβών με την τραπεζική συναλλαγή?Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον έχασα αρκετά επεισόδια γιατί δεν καταθέτουμε αμοιβή για ΠΕΑ στην ΕΤΕ άρα δεν θέλει ούτε ΤΣΜΕΔΕ ούτε ΦΕΜ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στα ΠΕΑ δεν υπάρχει πλέον "νόμιμη" αμοιβή. Συνεπώς μόνο ΑΠΥ (παροχή υπηρεσίας) με το ποσό που έχεις συμφωνήσει, ούτε σύστημα ΤΕΕ, ούτε τίποτα !

Χρόνια πολλά με περισότερα ΠΕΑ και όχι ΠΕ@.

 

Χθες που μπήκα στο σύστημα για ΠΕΑ η πλατφόρμα μου ξαναζήτησε Α/Α έργου, μπήκα στο ΤΕΕ και όταν πήγα να βάλω συμφωνηθείσα δεν μπορούσα. Εκανα συμφωνητικό για καλό και για κακό, προσπάθησα να το ανεβάσω αλλά τίποτα. Δεν ξέρω πλέον τι μου γίνεται. Το ΤΕΕ έχει βάλει στόχο να μας εξολοθρεύσει στέλνοντάς μας σε ψυχίατρους!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.