Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καταβολή παραβόλου και άδεια εντός 3 ετών.


Recommended Posts

Έκανες νέο φύλλο καταγραφής προς τακτοποίηση, πάτησες αποθήκευση και μετά όταν πατάς υποβολή δεν σου βγάζει το πινακάκι, αλλά σου λέει ότι πρέπει να έχει εκδοθεί η ο.α.???

 

Δεν το έχω κάνει, αλλά περίεργο μου φαίνεται!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 276
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι ισχυει. αρα θελεις να τακτοποιησεις ττην αποληξη. ε φτιαξε αλλη δηλωση . τι αλλο μπορεις να κανεις. μεχρι να περιμενεις να παρεις επισημη απαντηση θα εχει ληξει ο νομος. αν με τα συνολικα τ.μ. δεν αλλαζει το παραβολο τοτε δεν νομιζω να τους νοιαζει πολυ στην πολεοδομια οτι εχεις δυο δηλωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αλλη δηλωση = αλλο παραβολο.

(το οποιο εχει ηδη πληρωθει και καλυπτει την αυθαιρεσια)

 

ΥΓ. Η αλχημεια που σκεφτηκα. Αλλαζω σε ολα τα φυλλα απο "εκδοση ΟΑ" σε "τακτοποιηση"

Κανω ξαναυποβολλη (το δεχεται).

Μετα γυριζω ολα τα φυλλα εκτος απο το ενα που με νοιαζει απο "τακτοποιηση" σε "εκδοση ΟΑ"

Εκει ειναι το γαμωτο, οτι δεν ξερω αν ξαναμηδενισει τα προστιμα στα φυλλα με ενδειξη "εκδοση ΟΑ"

Και το προστιμο παει στα 15000Ε!!!

Link to comment
Share on other sites

Terry αυτό που λες ήμουν κι εγώ έτοιμος να σου προτείνω αφού κι εγώ μόλις γύρισα έτσι μία δήλωση από "προς έκδοση Ο.Α." σε " προς τακτοποίηση". Δεν μπορώ όμως ούτε εγώ να σου επιβεβαιώσω ότι θα δουλέψει και η δεύτερη αλλαγή... καλή τύχη!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι, θα δουλέψει μια χαρά, έτσι ακριβώς όπως το λες.

Αν δεν δουλέψει τότε επικοινωνείς με ΤΕΕ και στην επαναφέρουν στην κατάσταση που θέλεις. Το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Φοβούνται τα τηλέφωνα, δεν τα ακουμπάει σχεδόν κανένας πιά, τόσο στο ΤΕΕ, όσο κι αλλού....

Μόνο από εκεί (όσοι μπορούν) ή έστω e-mail απανωτά και "μικρά" (βαριούνται και να διαβάσουν πιά).

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Τριόροφη οικοδομή με υπόγειο (συντελεστής υπάρχει)

Αυθαιρεσίες

1.το μισό υπόγειο έγινε κατοικία

2.κατασκευή αποθήκης στο υπόγειο, εκτός περιγράμματος μέσα στην πλαινή Δ

3.επέκταση δώματος με χρήση κατοικία

 

Δηλώνω με 4014 , πληρώνω παράβολο , και συνεχίζω με έκδοση άδειας;;;

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Αν πληρούνται οι προϋποθέσεις για να την εκδώσεις..... (ειδικά για εκείνο με το Δ, μάλλον θα έχεις και πρόστιμο να πληρώσεις εκτός του παραβόλου)....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.