Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παραγωγή μπριγκέτας pellet


giaouts

Recommended Posts

Γεια σας , γνωριζει καποιος ποιες ειναι οι πρωτες υλες για παραγωγη μπρικετας πελλετ ???

για παραδειγμα : 10 κιλα ροκανιδι ανακατεμα σε νερο στο οποιο θα εχουμε βαλει και μισο κιλο καποιο υγρο για να σφιζει .

χρειαζεται καποιο ειδικο υγρο ?

Link to comment
Share on other sites

Στην παρακάτω ενότητα θα βρεις βίντεο που έχω δημοσιεύσει και που δείχνουν τον τρόπο παραγωγής μπριγκέτας pellets .

 

http://www.michaniko...82/page__st__50

Edited by miltos
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν θελω πελλετ ''μικρο'' θελω ΜΡΙΚΕΤΑ πελλετ :

βασικα θελω να μαθω βασικα τα υλικα για τον πολτο και αν υπαρχει καποιο ειδικο υγρο για να μενει συμπαγη η μπρικετα

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΚΥΡΙΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ.....

 

ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ Η ΕΝΕΛΛΑΚΤΙΚΗ ΜΟΡΦΗ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΜΕ PELLET ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΨΑΧΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΓΙΑ ΛΕΒΗΤΕΣ PELLET , ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΥΤΩΝ......

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ........

 

Καλησπέρα κύριε συνάδελφε! Ρίξε μια ματιά στους κανόνες συμμετοχής ώστε να δεις τα πλαίσια στα οποία κινούμαστε. Δε γράφουμε με κεφαλαία και επιλέγουμε το κατάλληλο θέμα ώστε να αναρτήσουμε το ερώτημά μας.

miltos

Edited by miltos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.