Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατηγορία αυτοματισμών


zio7

Recommended Posts

TOTEE-1 σελ. 137 η τελευταία παραγραφος λέει ότι ειναι "Γ".

 

 

λέει ότι το κ.α είναι Γ . Δεν λέει πουθενά ότι εμείς παίρνουμε αυτοματισμούς όπως το κ.α

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα οταν σου λεει οτι οταν ΔΕΝ εχεις συστηματα θερμανσης.ψυξης κλπ, παιρνεις αυτα του ΚΑ, δεν ειναι λογικο να παρεις και τους αντιστοιχους αυτοματισμους?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα αρχίσει με Δ συνέχισα με Γ και από εχθές επανήλθα στο Δ.....

Αντε και στο Β με νέα "διευκρύνηση".....

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ όπως και ο pggiotas. To γέλιο θα πέσει όταν ο ίδιος ιδιοκτήτης θα νοικιάσει μετά από ένα χρόνο το διπλανό μαγαζί από αυτό νοίκιασε πέρσι, εξίσου "γυμνό" από συστήματα και θα δει διαφορετική κατηγορία. Αντε μετά να του εξηγήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή τα βάζω Δ.

Τρίτη και Πέμπτη τα βάζω Γ και ...οι τυχεροί του Σαββατοκύριακου παίρνουν Β. :mrgreen:

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!Θα χρειαζόμουν κι εγώ τη βοήθεια σας.

Κάνω το πρώτο ΠΕΑ και δυσκολεύομαι λίγο στα μηχανολογικά.

Εχω 3οροφο του 85 που βγαίνει ενεργειακή κλάση Δ.Θέλω σε ένα σενάριο να βάλω τους αυτοματισμούς από Δ σε Β βηλαδή αντιστάθμισηκτλπ.Το μόνο που κάνω είναι αυτή η αλλάγή ή αλλάζει και κάτι άλλο στους υπολογισμούς;

Link to comment
Share on other sites

Αλλαζεις απο Δ σε Β τους αυτοματισμους και στη θερμανση τον αποδοση των τερματικων θα τη διαιρεσεις με 0,97

Link to comment
Share on other sites

πάντως το μονοσωλήνιο και αντιστάθμιση ή inverter \κυκλοφορητής είναι Γ χωρίς θερμοστατικές κεφαλές έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.