Μετάβαση στο περιεχόμενο

πότε θα αλλάξει το σύστημα σε 48 δόσεις?


Recommended Posts

Καλημερα Παιδια,

 

Εχει κανει κανεις αιτηση για να αλλαξουν αιτηση που ειναι με δοσεις σε εφαπαξ (θελει να μεταβιβασει τελικα αμμεσα ο ιδιοκτητης)? Αν ναι του κανει την εκτπωση του εφαπαξ κανονικα?

 

Καλη συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν κάνει έκπτωση (αν έχεις προχωρήσει σε δόσεις).

Αν βιάζεσαι για συμβόλαιο κ.λπ. πληρώνεις όλες τις δόσεις (με διαφορετική κατάθεση η καθεμία) και τελείωσες μέσα σε μια ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ! Σιγουρα φιλε Ιασωνα?? το εχεις κανει δηλαδη μεσω αιτησης στο ΤΕΕ και σου εβγαλε μετα το συστημα νεο κωδικο για εφαπαξ αλλα χωρις εκτπωση? χοντραδα... Γαιτι να χανει την εκπτωση του εφαπαξ, ενω ακομα μπορουν μεχρι τελος Ιουνιου να υποβαλλει ο κοσμος αυθαιρετα με εφαπαξ..?

Link to comment
Share on other sites

Χάνει το δικαίωμα του εφάπαξ, όταν έχει δηλώσει ότι, θα πληρώσει το υπόλοιπο ποσό σε δόσεις, έχει πληρώσει τουλάχιστον την πρώτη και έχει παρέλθει ένας μήνας μετά την πληρωμή του παραβόλου.

 

Αν δεν συντρέχουν τα παραπάνω, τότε μέσω Fax στο ΤΕΕ αλλάξει και επανέρχεται η δήλωση σε εφάπαξ έχοντας βεβαίως και την έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι τέτοιο αλαλουμ με τις δόσεις μόνο σε αυτό το "μη" κράτος μπορεί να συμβαίνει. Εγω με πελάτη την έπαθα άσχημα και δεν ξέρω τι να κάνω τώρα. Κανεις από το ΤΕΕ δεν με ενημερώνει παρά τα αλλεπάλληλα email που στέλνω. Λοιπόν ο πελάτης περίμενε 48 δόσεις όπως ανακοίνωσε ο υπουργός. Οι δόσεις βγήκαν βέβαια από το σύστημα 34. Περίμενα ότι θα γίνει κάποια αυτόματη αλλαγή εντός του Μαρτίου. Τίποτα. Κάποια στιγμή μου απαντάν από το ΤΕΕ ότι πρέπι να στείλω αίτηση. Στέλνω αίτηση ηλεκτρονικά στις 13 Μαρτίου. Η πρώτη δόση έπρεπε να πληρωθεί στις 22 / 3/12. Στις 22 πληρώνει όλο γκρίνια ο πελάτης την πρώτη δόση, από τις 34 φυσικά, αυτό το δοσολόγιο είχα, και ω του θαύματος στις 23 Μαρτίου το ΤΕΕ μου αλλάζει τις δόσεις σε 46!!!!! Αποτέλεσμα η πρώτη δόση να φαίνεται απλήρωτη. Ρωτάω ξαναρωτάω απάντηση δεν παίρνω. Τώρα ήρθε η ώρα , 22/4, να πληρώσει τη δεύτερη δόση και εγώ παρακαλώ το ΤΕΕ να ξαναγυρίσει ρο δοσολόγιο στις 34 δόσεις. ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

σε δική μου περίπτωση που είχε πληρωθεί η πρώτη δόση το σύστημα την υπολόγισε κανονικά και έκανε την ανακατανομή στο υπόλοιπο του ποσού.

 

μάλλον έγινε μπέρδεμα λόγω της ίδιας μέρας πληρωμής-αλλαγής δόσεων.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.