Μετάβαση στο περιεχόμενο

Buildingcert εκτός λειτουργίας;


ΚΩΝ/ΝΟΣ

Recommended Posts

Καλησπέρα

μου βγάζει μήνυμα "Δεν μπορεί ακόμη να εκδοθεί έγκυρο ΠΕΑ εξαιτίας των παρακάτω προβλημάτων:

  • Δεν υπολογίζεται κατανάλωση για ψύξη, πιθανώς λόγω έλλειψης δεδομένων που σχετίζονται με το σύστημα ψύξης

 

Μπορεί να μου πει κάποιος τι συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως στη καρτέλλα ''Κτήριο'' δεν έχεις βάλει πηγή ενέργειας : ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ (για ψύξη) και να δεν έχεις κλικάρει το κουτάκι της ψύξης ?

Link to comment
Share on other sites

Το κουτακι της ψυξης και να μην το κλικαρει δεν εγινε και τιποτα...

Στατιστικο τελειως, ποτε δεν το συμπληρωνω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

μου βγάζει μήνυμα "Δεν μπορεί ακόμη να εκδοθεί έγκυρο ΠΕΑ εξαιτίας των παρακάτω προβλημάτων:

  • Δεν υπολογίζεται κατανάλωση για ψύξη, πιθανώς λόγω έλλειψης δεδομένων που σχετίζονται με το σύστημα ψύξης

 

Μπορεί να μου πει κάποιος τι συμβαίνει?

Ρίξε μια ματιά στο δίκτυο διανομής και στις τερματικές μονάδες μήπως δεν είναι συμπληρωμένο σωστά κάποιο κουτάκι. Διάβασε προσεκτικά και τις οδηγίες στην βοήθεια του ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αν δεν ειναι συμπληρωμενο καποιο κουτακι, δεν το τρεχει το προγραμμα

Και σου βγαζει ακριβως σε ποιο σημειο ειναι το error...

Link to comment
Share on other sites

Ας μας πει ο ενδιαφερόμενος τι είδους σύστημα ψύξης έχει κι ας ανεβάσει και μια φωτό της αντίστοιχης καρτέλας. Αλλά μάλλον θα έχει βρήκε άκρη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συνάδελφοι καλησπέρα, δε μπορώ να συνδεθώ στο σύστημα των υποψήφιων μόνιμων ενεργειακών επιθεωρητών. έχω τελειώσει από τον ιούνιο τα μαθήματα και δεν έκανα έναρξη δραστηριότητας στο buildingcert. υπάρχει πιθανότητα όσοι δε δώσαμε εξετάσεις στο τεε να μας 'κλείδωσαν' αυτομάτως ? (είμαι νέος μηχανικός και δε γνωρίζω αρκετά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων) 

Link to comment
Share on other sites

τελικά ξαναμπήκα, δε μπορούσα να συνδεθώ για 1 βδομάδα και ρώτησα. λογικά είχε κολλήσει το buildingcert. ευχαριστώ deathlok! 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.