Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαιτούμενος χρόνος για τη διαδικασία ανάκλησης ΠΕΑ


vag72

Recommended Posts

κανείς στο παραπάνω? και τώρα που μπηκα η επιθεώρηση παραμένει στίς οριστικά υποβληθείσες. Δεν μεταφέρθηκεκάπου αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπερβαίνεις το 5% των ανακλήσεων (που σε αυτή την περίπτωση δεν ξέρω τι γίνεται), μάλλον οφείλεται σε "κόλλημα" του συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία δε γίνεται αυτόματα.

Θα περιμένεις να διαβάσουν το αίτημά σου, τους λόγους κλπ, και θα σου δώσουν την έγκριση για ανάκληση. Μέχρι τότε θα είσαι στις οριστικά υποβληθείσες.

Link to comment
Share on other sites

να είσαι καλά ρε Ηλία, ξενύχτησα και έχω φάει τα μάτια μου να τα κάνω σωστά και να είμαι τυπικός,γιατί ο οδηγός στήν διαδικασία ανάκλησης λέει <<d. Πατήστε το κουμπί «Υποβολή Αιτήματος».

Μόλις ολοκληρώσετε αυτή τη διαδικασία, η επιθεώρηση θα μετακινηθεί στη λίστα

«Ανακλήσεις» όπου θα υπάρχει η ένδειξη «Έχει Υποβληθεί Αίτημα Ανάκλησης»>>.

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Δεν υποβλήθηκε το αίτημα ανάκλησης εάν δεν εμφανίζεται στις "Επιθεωρήσεις Κτιρίων υπό ανάκληση".

Δεν γνωρίζω για ποιον λόγο δεν εμφανίζεται.

Η επιθεώρηση θα πρέπει να εμφανίζεται:

(α) στις υπό ανάκληση, εάν έχει ολοκληρωθεί το αίτημα σου

(β) στις ανακληθείσες, εάν την ανακάλεσαν ήδη

(γ) στις οριστικά υποβληθείσες επιθεωρήσεις εάν δεν έγινε σωστά το αίτημα ανάκλησης.

 

Εσένα παρέμεινε στο (γ) οπότε ή πρέπει να ξαναπροσπαθήσεις (αυτό προτείνω), ή να καλέσεις στην αρμόδια υπηρεσία.

 

 

ΥΓ. Η επιθεώρηση εμφανίζεται ΑΜΕΣΑ στις υπό ανάκληση, όταν ολοκληρωθεί σωστά το αίτημα.

Edited by tsx
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει δίκαιο ο tsx.

Αν είσαι σίγουρος ότι έκανες σωστά την διαδικασία και δεν σε προχωρά σωστά πάρε τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με βοήθησαν και το έλυσα. Πάντως οφείλω να παραδεχθώ ότι ηταν άμεση η ανταπόκριση και η εξυπηρέτηση. Μπράβο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.