Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάσταση εγγράφων συμφωνιών 3μήνου - απαιτείται ή όχι;


Recommended Posts

Εν δυνάμει όλες οι εργασίες μπορούν να περαστούν από το σύστημα αμοιβών. Μπορείς να βάλεις ωριαία ή ημερήσια εργασία όπως έχω αναφέρει και σε προηγούμενο ποστ. Επομένως και για τη συμβουλή ποιο οικόπεδο θα αγοράσει ο πελάτης μπορείς να πεις ασχολήθηκα 1 ώρα ή και 30 ημέρες. Πάντως μπορείς να δηλώσεις την εργασία σου.

""Άσε που εάν για ΟΛΑ είχαμε και να πληρώνουμε, αλλά και όλη αυτή τη γραφειοκρατία, τότε... άστα βράστα!!!""

Αυτό συγγνώμη αλλά δεν έχει καμία σχέση με το τι είναι νόμιμο και τι όχι!

 

Ωραία, τότε εγώ βάζω ότι η απασχόλησή μου ήταν 30' ή τελοσπάντων το μικρότερο και βγαίνει η νόμιμη... ΠΟΣΟ???

Όσο για το τι είναι νόμιμο και τι όχι... Ας βγουν να μας το πουν ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ με ΝΕΟΥΣ νόμους...

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταθέσει κανείς λίστα συμφωνητικών στην εφορία για το τρίμηνο που πέρασε? Η προθεσμία έληγε 20 Ιανουαρίου...το έκανε κανείς?

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω ανεβασει ακομα συμφωνητικα ουτε στο συστημα του ΤΕΕ...

 

το θεωρω @@@....

 

απο εκπροσωπο του ΤΕΕ εμαθα οτι εχουν ξεκινησει στο πειθαρχικο να καλουν για ΧΑΜΗΛΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ !!!

 

ξεχασαμε να πληρωσουμε ΠΕΡΑΙΩΣΗ και στο ΤΕΕ να ηρεμησουμε :shock:

Link to comment
Share on other sites

απο εκπροσωπο του ΤΕΕ εμαθα οτι εχουν ξεκινησει στο πειθαρχικο να καλουν για ΧΑΜΗΛΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ !!!

 

Μπράβο, μπράβο ...και σε ανώτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, μπράβο ...και σε ανώτερα!!!

 

σκεφτομαι σε πελατη που εδω και 4 χρονια μου κανει μεγαλο ποσοστο του τζιρου μου ΧΩΡΙΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ να του κανω ενα ΠΕΑ πουναι για

350 ευρω + φπα για 10 ΕΥΡΩ +φπα....

 

ας με καλεσουν να γελασουμε....

 

εχω αρχισει να βαριεμαι

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται!!!!

 

Έτσι πιστεύω και εγώ και δεν έχω καταθέσει τίποτα, αλλά 1-2 συνάδελφοι υποστηρίζουν πως στη ΔΟΥ τους το ανέφεραν και τα κατέθεσαν οριακά στο χρονικό διάστημα που έπρεπε...ο καθένας κλασσικά κάνει ό,τι θέλει...

Link to comment
Share on other sites

ουτε για ΑΣΤΕΙΟ.....

 

εχουν αρχισει οι προσκλησεις...

 

 

μου το επιβεβαιωσε και συναδελφος που ο πατερας του ηταν παλια στο πειθαρχικο...

συζηταγαμε για κατι αμοιβες και μουπε ΠΡΟΣΕΧΕ γιατι αρχισαν οι προσκλησεις!!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μπορούν να προσκαλέσουν μερικούς έτσι για το φόβο των Δαναών, αλλά για ποινές δε νομίζω. Τώρα για ποινή οριστική διαγραφή από το ΤΕΕ και το ΤΣΜΕΔΕ, δε θα μου κάθονταν και τόσο άσχημα...χιχιχιχι!

Όπως λέγαμε και στο εργοτάξιο, αφεντικό που δεν πληρώνει δεν είναι αφεντικό όσο και να φωνάζει!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.