Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέα ΥΔΕ σε οικία με τριφασικό πίνακα (θερμοσυσσωρευτές)


corsakias

Recommended Posts

stayros

Δεν είναι τόσο παλιές όσο λες αλλάχτηκαν πολλές φορές μέχρι τώρα.

Edited by miltos
Διαγραφή εκτός θέματος κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Εσύ που το ξερεις;

 

edit: Τις ίδιες ασφάλειες έχει και το πατρικό μου και δεν έχουν αλλαχτεί τουλάχιστον τα τελευταία 20 χρόνια που θυμάμαι.

Edited by stayros
Link to comment
Share on other sites

IEROFANTIS όταν με το καλό εκδώσεις νέα ΥΔΕ και γνωρίσεις ότι θα είσαι υπεύθυνος για τα επόμενα 14 χρόνια για την εγκατάσταση αυτή ,μόνο τότε θα καταλάβεις τι εννοώ.Απο και και πέρα ο καθένας κάνει ότι νομίζει. Ο φίλος ο corsakias παραπάνω ζήτησε μια γνώμη .Η δικιά μου είναι αυτή,η δικιά σου είναι αντίθετη και πάει λέγοντας ... Προσωπικά προτιμώ να κοιμάμαι ήσυχος τα βράδια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

stayros

Τις βλέπω στην φωτογραφία

hektor

Το γεγονός ότι αλλάζεις τα αυτοματάκια δεν σημαίνει ότι μπορείς να κοιμάσαι ήσυχος τα βράδια ανά πάσα στιγμή θα πάρουν φωτιά,

Link to comment
Share on other sites

Λυσεις υπαρχουν σε ολα, και δεν χρειαζεται βεβαια να γκρεμιστει κανενας τοιχος για αλλαγη.

Πας σε ενα πινακά και φτιαχνεις μια βαση και μια μετοπη απλα, και την κοτσαρεις.

Καλο βεβαια θα ηταν να προτεινεις στον ιδιοκτητη μια αλλαγη με νεα υλικα, σε καινουρια βαση παντοτε, για να εισαι λιγο πιο ησυχος.

 

Μεσα στα ορια της δουλειας μας ειναι και να προτεινουμε, ασχετως αν ο αλλος θα το φτιαξει ή οχι. Καλυτερα να ξερει παρα να ερθει αυριο και να πει "Δε μου πες τιποτα τοτε που τα ειδες"

Link to comment
Share on other sites

Κατι άλλο. Το κύκλωμα του νυχτερινου πρέπει να το σχεδιάσω στο μονογραμικο του πίνακα? Τα ρελε φορτίου πως τα σχεδιαζω? Δεν μου εχει τύχει να ξανασχεδιασω μονογραμμικο πινακα με ρελε θερμοσυσωρευτων και μέχρι τώρα επίσης δεν σχεδιαζα το κύκλωμα του νυχτερινου.

Επισης στο σχέδιο της κάτοψης ειναι απαραιτητο να δείξω και τους θερμοστάτες των θερμοσυσωρευτών?

Δεν εχω κανει ακομη τις εργασιες, απλά προετοιμαζομαι για το σχεδιασμο.

Link to comment
Share on other sites

corsakias

Ιδού το σχέδιο

 

 

Mπα δεν εμφανιζεται δώσμου το mail σου να σου το στείλω...

Edited by IEROFANTIS
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.