Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προωθημένη Αρχιτεκτονική Μελέτη


ssifos

Recommended Posts

Καλησπέρα σας , Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι σημαίνει προωθημένη αρχιτεκτονική μελέτη ?

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Επίσης για να συμπληρώσω το ερώτημα μου η προωθηεένη οριστική μελέτη έχει κάποια σχέση με την αρχιτεκτονική μελέτη εφαρμογής του έργου ?

Edited by myri
Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω κι αυτό ! Απλά αναζητώ απο εδώ μια εντέλως αντικειμενική απάντηση και συνάμα με εντελώς αντικειμενική πληροφόρηση ! Πάντως myri , σας ευχαριστώ για την απάντηση σας έστω και αν δεν είναι αυτή που θα ήθελα και και παρόλο που αν καταλαβαίνω σωστα σας ενόχλησε η ερώτηση μου .

Link to comment
Share on other sites

Bas ... απο την ειρωνεία και την " αναδειξη πνευματος " , θα μου ήταν απείρως χρησιμότερο να μην συμμετέχεις στο θέμα που άνοιξα , και ακόμη καλύτερο να να μην μου απαντάς αν οι απαντήσεις σου έχουν αυτό το ύφος ! Έκανα μια ερώτηση σαν ιδιώτης στο μέρος του forum , που έχει δημιουργηθει για τους ιδιώτες , θέωρω οτι είμαι πάρα πολυ ευγενικός και ζήτησα βοήθεια και πληροφορίες απο τον οποιοδήποτε έχει την καλοσύνη και την διάθεση σε κάτι που με απασχολεί ! Θα εκτιμούσα πολύ περισσότερο την σιωπή σου απο ανάλογες απαντήσεις σου ! Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας ενόχλησε η ερώτηση ούτε εσύ!

 

Γελάμε με τον αυτοπροσδιορισμό που δίνει ο καθένας στη μελέτη του. :)

 

Είναι σαν να σου πω ότι εγώ κάνω την Σούπερ-ντουπερ Αρχιτεκτονική Μελέτη!

Ο άλλος λέει πως κάνει την Προωθημένη Αρχιτεκτονική Μελέτη!

Που πετάει, που είναι μπροστά από τις άλλες.

 

Δημοκρατία έχουμε ο καθένας λέει ότι θέλει!

 

Εγώ με τον BAS το βρίσκουμε λίγο ψωνίστηκο και γελάμε!

Link to comment
Share on other sites

Το προωθημένη αρχιτεκτονική μελέτη εκ των προωθημένων έργων, είναι ένας όρος που προσδιορίζει νομίζω την καινοτόμο, πειραματική αν μπορούμε να το πούμε έτσι μελέτη....

Link to comment
Share on other sites

Σεβαστό αυτό που μου λες περί ψωνιστικού ! Εγω όμως δεν είμαι συνάδελφος σας , ουτε μέσα στο χωρο σας , οποτε προσπάθω όπως είπα να πάρω μια εντελώς αντικειμενική απάντηση απο εδω μέσα , απο ανθρώπους που δεν έχουν να κερδίσουν απο αυτό που θα μου απαντήσουν ! Αλήθεια υπάρχει κάποια σχέση με την μελέτη εφαρμογής που τόσα καλα έχω διαβάσει για την χρησιμότητας της εδω μέσα η όχι ?

Link to comment
Share on other sites

Όπως κατάλαβες δεν είναι επίσημος όρος! Κάποιος αυτοχαρακτηρίζει έτσι τη δουλειά του.

 

Βεβαίως όταν αυτοχαρακτηρίσζεται με αυτόν τον όρο θα πρέπει και ο ίδιος και οι πελάτες του να έχουν υψηλές απαιτήσεις!

 

Τώρα τι ακριβώς ζητάς και τι θα σου παραδώσουν είναι κάτι που εμείς δεν μπορούμε να το ξέρουμε. Εξαρτάται από τις ανάγκες σου και τη συμφωνία που θα κάνεις.

 

Μπορεί να θες ένα προσχέδιο, μια προμελέτη, να σου χρειάζεται μια οριστική μελέτη, να πρέπει να γίνει μια μελέτη εφαρμογής.

Θα το συζητήσεις με το γραφείο. Όπως θα συζητήσεις για την προκαταβολή, την αμοιβή και τον τρόπο αποπληρωμής.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.