Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οι πρώτοι χάρτες για τα αυθαίρετα του Ν.4014/11


Engineer

Recommended Posts

Εχω μια ερωτηση...

Υπαρχει μια α/φ στην οποια δεν υπαρχουν κτισματα.

Μας λενε οτι δηλωθηκαν αυθαιρετα ενω δεν υπαρχαν..

Με δεδομενο το γεωγραφικο εντοπισμο σε πριπτωση βεβαιωσης Ν4014 για αδομητο γηπεδο/οικοπεδο.

 

Μηπως λεω, μηπως ειναι τοσο ζωα?????

 

 

 

ΥΓ Ακομα και το πιο λαμογιο μηχανικος δεν θα εκανε τετοια χοντραδα γτ κανει μπαμ ακομα και σε κλιμακα 1:50.000...

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερωτηση...

Υπαρχει μια α/φ στην οποια δεν υπαρχουν κτισματα.

Μας λενε οτι δηλωθηκαν αυθαιρετα ενω δεν υπαρχαν..

Με δεδομενο το γεωγραφικο εντοπισμο σε πριπτωση βεβαιωσης Ν4014 για αδομητο γηπεδο/οικοπεδο.

Μηπως λεω, μηπως ειναι τοσο ζωα?????

ΥΓ Ακομα και το πιο λαμογιο μηχανικος δεν θα εκανε τετοια χοντραδα γτ κανει μπαμ ακομα και σε κλιμακα 1:50.000...

 

Δεν αποκλείεται......

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς αλλά το ΣτΕ λέει μπούρδες ... αφού με ένορκη βεβαίωση μπορεί να δηλώσει ο ιδιοκτήτης ως χρόνο κατασκευής ότι γουστάρει και θεωρείται δημόσιο έγγραφο :evil:

 

απλά κοστίζει πολλαπλάσια από την ΥΔ του ιδιοκτήτη και είναι χρονοβόρα διαδικασία

myri νομίζω οτι η ενορκη βεβαιωση αποτελει ιδιωτικο εγγραφο.Ακομη ομως και αν ειναι δημόσιο θα ειχε νοημα να γινει απο κάποιον μαρτυρα π.χ συνεργεία και οχι απο τον ιδιοκτήτη.Αν γνωρίζει καποιος συνάδελφος ας απαντήσει γιατι θα υπάρξουν προβλήματα με κλεισμένες πιλοτες,ηχ και αλλα πολλα
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς αλλά το ΣτΕ λέει μπούρδες ...

 

εγώ myri δεν θεωρώ ότι λέει μπούρδες αλλά προετοιμάζει το έδαφος για την τελική κατάληξη αυτού του νόμου εκτρώματος, μνημείου αντισυνταγματικότητας. από κει και πέρα υπάρχουν βέβαια και διεθνή δικαστήρια

Link to comment
Share on other sites

Η ενορκη βεβαιωση ειναι καταθεση ενος ιδιωτη μπροστα σε εναν συμβολαιογραφο, τιποτα παραπανω.

 

Για τα προ του '55 κτισματα δεχονταν οι πολεοδομιες ενορκες βεβαιωσεις 2 γεροντων.

Δεν νομιζω πως αυτο θα γινει δεκτο και στη περιπτωση του 4014, λογω του νεαρου των κατασκευων!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.