Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μεταπτυχιακό στην ''Διακόσμηση εσωτερικών χώρων΄΄


Ntiana13

Recommended Posts

Καλησπέρα σας ,

 

Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια για ένα θεματάκι που με απασχολεί.Λοιπόν,έχω τελειώσει εδώ και 3 χρόνια πολιτικός μηχανικός στην Ρωσία και έδω και πάρα πολλά χρόνια με απασχολεί η διακόσμηση. Θα ήθελα να μάθω αν υπαρχει κάποιο μεταπτυχιακό εδώ στην Ελλάδα στην ΄΄Διακόσμηση (αρχιτεκτονική) εσωτερικών χώρων'' . Όποιος γνωρίζει κάτι ας με βοηθήσει!!!

 

 

 

 

Ευχαριστώωωω :smile: :-) :smile:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αρχικά κάνε μία έρευνα στις σχολές Αρχιτεκτονικής έτσι ώστε να δεις τι μεταπτυχιακά προγράμματα προσφέρουν. Είμαι σίγουρος ότι θα βρεις κάτι.

Από την άλλη θα πάρεις και μία ιδέα για τις προϋποθέσεις εισαγωγής σε μεταπτυχιακό κύκλο σπουδών που θέτουν οι σχολές αυτές.

 

Αντίστοιχα κάνε και μία έρευνα στο www.findamasters.com για να δεις ποια αντίστοιχα θέματα με αυτό που σε ενδιαφέρει, τρέχουν στα πανεπιστήμια του εξωτερικού.

Το Interior Desing είναι πολύ καλό θέμα κατ' εμε. Τέχνη και φαντασία.. Προσωπικά έτσι πως έχει η κατάσταση, θα επέλεγα Ρωσία!

 

Soyuz Sovetskikh Sotsialisticheskikh Respublik :D

Edited by Earl
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Γεια σου!Τελικά τι έκανες?Ενδιαφέρομαι κι εγώ για κάτι πάνω σε αρχιτεκτονική εσωτερικών χώρν.Τι θα μου προτείνατε?

Κατατακτήριες για αρχιτεκτονική?Κατατακτήριες για το τει το βρίσκω λίγο χαζό έχοντας πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού.Η μήπως κάποιο μεταπτυχιακό σε Γαλλία?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.