Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απορίες για ενεργειακές μελέτες, επιθεωρήσεις και ΠΕΑ


af.civileng

Recommended Posts

 

 

Υ.Γ. Σχετικά με τις Ε/Α του Τ.Ε.Ε. κατά τη γνώμη μου θα είναι οι αυριανές τροποποιήσεις των Τ.Ο.Τ.Ε.Ε..

 

Τι, έχει μποναμά σήμερα ; 

βγάζουν 3η έκδοση ;

Link to comment
Share on other sites

Καταστήματα, ούτε ένα ούτε δύο, τρία, στην πράξη είναι ένα και θα ενοικιαστεί σαν ένα.

Π.Ε.Α. θα εκδοθεί για το αυτοτελές λειτουργικά ένα κατάστημα σωστά;   

Link to comment
Share on other sites

Για το ενιαίο (κι ένα και δυο και τρία ...καταστήματα). Βάλε αριθμό ιδιοκτησίας π.χ. Κ1-Κ2-Κ3 και στη θέση του ΚΑΕΚ έναν οποιοδήποτε από τους τρεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Πάνο.

Βασικά αυτό που με προβληματίζει είναι πιο πολύ λογιστικό, πως θα επιμεριστεί το ενοίκιο στο Ε2 εφόσον πρόκειται για τρία διαφορετικά ακίνητα; 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μου προέκυψε μόλις, κτήριο με οικοδομική άδεια για ελαιοτριβείο. θα νοικιαστεί από κάποιον για να το λειτουργήσει ως απλή μονάδα τυποποίησης λαδιού και λοιπών παράγωγων ελιάς (πάβει να είναι ελαιοτριβείο), και για αποθήκευση αυτών. Γνωρίζετε αν χρειάζεται ΠΕΑ; είμαι 99% σίγουρος πως όχι, αλλά μιας και η ΤΟΤΕΕ δεν αναφέρεται καθαρά σε ελαιοτριβείο, ρωτώ μια δεύτερη γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

σε ΠΕΑ που κάνω για χρήση φροντιστηρίου, αντιμετώπισα το εξής:

ο χώρος είναι χωρισμένος σε διάφορες αίθουσες, όμως εγώ δεν έχω πληροφορίες για τη χρήση κάθε χώρου

έτσι μπορεί μια αίθουσα π.χ. να είναι χώρος αναμονής ή αίθουσα διδασκαλίας ή γραφείο κλπ κλπ κλπ

πως μπορώ να χωρίσω τον χώρο σε ζώνες βάσει των χρήσεων, ώστε να βάλω τα ανάλογα Η/Μ ;

ως αρχική σκέψη έλεγα να το πάρω σαν ενιαία χρήση, άρα μία ζώνη...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.