Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αντικατάσταση κουφωμάτων και πιστοποίηση


zoi tsampra

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΚΑΝΩ ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ , ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΧΤΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΟ 1982. ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΠΑΛΙΩΝ ΚΟΥΦΩΜΑΤΩΝ. Η ΤΙΜΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΕΙΝΑΙ 6000€ (ΚΑΛΗ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΖΗΤΗΣΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ) ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ. Ο ΑΛΟΥΝΙΝΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΤΖΑΜΙΑ (ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ) ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΟΥΦΩΜΑΤΑ (ΘΕΡΜΟΔΙΑΚΟΠΤΟΜΕΝΑ) ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΦΠΑ ΟΠΟΤΕ ΠΑΜΕ ΣΥΝΟΛΟ ΣΤΑ 7000€

Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ 1000€ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΩΝ ΚΑΝΟΝΙΣΜΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ

ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΤΟ ΝΟΙΚΙΑΣΩ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΤΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ.

ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΧΙΛΙΑ ΕΥΡΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ.........

 

Παρατήρηση: Τα θέματα πρέπει να αναρτώνται στην σωστή θεματική κατηγορία. Επίσης, τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στο κείμενο των δημοσιεύσεων όσο και σ' αυτό των τίτλων.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, Γιάννης.

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή! Πιστοποίηση αγοράς; Πιστοποίηση τοποθέτησης ή και των 2 θα σου δώσει; Μάλλον πιστοποίηση αγοράς της Χ σειράς από ότι καταλαβαίνω.

Όπως και να έχει, συνεχίζοντας, δες το σαν ένα + στο ακίνητο σου το οποίο είναι ή θα είναι απαραίτητο κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπερα.

Επειδη θελω ν'αλλαξω κουφωματα στο σπιτι και ειδα την κουβεντα πρεπει να ζητησω καποια πιστοποιηση πρωτα απο τον αλουμινα?

Αν μπορει ας μου το εξηγησει καποιος γιατι δεν γνωριζω αν πρεπει να κανω κατι.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Όλες τα νέα κουφώματα πρέπει να έχουν πιστοποιητικό για την ενεργειακή τους απόδοση. Τα πιστοποιητικά ελέγχει ο ενεργειακός επιθεωρητής σε περίπτωση έκδοσης πιστοποιητικού ενεργειακής επιθεώρησης.

 

Επειδή τώρα είδα ότι το αρχικό θέμα έχει ανοιχθεί μήνες πριν, θέλω να υπενθυμίσω ότι απαγορεύεται να γράφετε στο φόρουμ τρόπους για να "μην κόψετε απόδειξη", "να γλιτώσετε το ΦΠΑ" κλπ. Το φόρουμ δεν προσφέρεται για προβολή παράνομων πράξεων διότι κάποιοι από εμάς μπορεί να διωχθούν ποινικά.

Ευχαριστώ, Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.