Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπολογισμός ισχύος λέβητα


maxplank81

Recommended Posts

Γεια σας μια ερωτηση να σας κανω παιδια. για μια μεζονετα 180τμ , με εγκαταστημενα σωματα 28000kcal , τωρα θελω να εγκαταστησω εναν λεβητα πετρελαιου μαζι με το μποιλερ , μπορει να μου πει κανεις πως να υπολογισω τις kcal του λεβητα ετσι ωστε να ειμαι καλυμμενος. ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και αν σου πούμε το μέγεθος του λέβητα δεν θα είσαι καθόλου καλυμμένος, γύρω από τον λέβητα υπάρχουν ένα κάρο εξαρτήματα και συσκευές για να μπορέσει να δουλέψει αποδοτικά, (καυστήρας, κυκλοφορητής, δοχ. διαστολής, αντιστάθμιση, αυτοματισμοί κλπ), για τον λόγο αυτό προτείνω να πας σε ένα μηχανολόγο που θα υπολογίσει όλα αυτά, και τότε μόνο θα είσαι καλυμμένος... Μην ξεχάσεις βέβαια και την αμοιβή του ανθρώπου...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σας παιδια θελω μια βοηθεια απο εσας ψαχνω να παρω ενα λεβητα πελλετ για το σπιτι 180τμ αλλα ειναι τοσοι πολλοι που εχασα την μπαλα θα μπορουσε καποιος να μου συμβουλεψει κανα επωνυμο καλο και αξιοπιστο λεβητα πελλετ? Βοηθηστε με παρακαλω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό της Αυστριακής BioTech (http://www.acp-bioenergy.gr/frontend/articles.php?cid=129)

 

Αλλά να πας σε Μηχανολόγο με εμπειρία σε εγκαταστάσεις κεντρικής θέρμανσης για την τεχνική μελέτη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.