Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τα πυροτεχνήματα του Σαμαρά


Christos

Recommended Posts

Προσπαθούσα να καταλάβω κι εγώ σήμερα το πρωί γιατί με πήραν τηλέφωνο τρεις ιδιοκτήτες των οποίων τις αυθαιρεσίες τακτοποιώ, και μου λέγανε ότι είπανε ότι τα πρόστιμα θα μειωθούν και μήπως να περιμέναμε κλπ κλπ.

Και τελικά, ο τρίτος μου είπε ότι το άκουσε από το Σαμαρά. Τί είπε ο τύπος χτες; αυτό:

 

Αλλά και στην οριστική τακτοποίηση των αυθαιρέτων.

Πάνω από 600 χιλιάδες σε όλη την Ελλάδα θα πληρώσουν μικρό τίμημα και θα αποκτήσουν κανονικούς τίτλους ιδιοκτησίας.

Έτσι, μια κι έξω θα τελειώσουν τα συνεχή πρόστιμα...

Δεν θα υπάρχουν πια πρόστιμα!

Κανονικοί τίτλοι, με κανονική πολεοδόμηση, και πλήρη απαγόρευση της αυθαίρετης δόμησης στο εξής.

 

http://www.parapolitiki.com/2012/05/600000.html

 

 

Και επειδή ο Σαμαράς κυνηγάει τις ψήφους απ' όπου μπορεί, εκτοξεύει τις μπούρδες του γενικά και αόριστα, και κάνει τους μεν ιδιοκτήτες αυθαιρέτων σε υπαγωγή να σκέφτονται ότι κακώς πληρώσανε έγκαιρα, τους δε άλλους να σπρώξουν την αναμονή ακόμα παρακάτω διότι ο επόμενος πρωθυπουργός υποσχέθηκε "μικρό τίμημα". Και στέλνει και τους μηχανικούς για ψυχοθεραπεία (όσοι δεν είχανε πάει ακόμα δηλαδή).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.