Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αρτιότητα - Παράνομη άδεια


Recommended Posts

καλησπέρα συνάδελφοι θα ήθελα και την γνώμη σας για μια πολύ μπερδεμένη περίπτωση . ¨Εχω ένα οικόπεδο 2500μ2 και έχει 3 ο.α . Την πρώτη άδεια την έβγαλαν το 67 για ενα κτίριο 35 τμ και το οικόπεδο ήταν 1250 τμ τότε και οι όροι δόμησης είναι για εντόσ σχεδιού οικισμό προ του 23 . ¨Επειτα βγήκε αλλή άδεια το 73 για προσθήκη ισόγειου και α ορόφου με οικόπεδο 1250, με συνολικα τετραγωνικά δομημένα 262,80 μ2 . το προ του 23 λέει οτι ,μέχρι 2000τμ μέγιστη δομηση 400 τμ αρα μενουν άλλα 137,20 να δομήση . Τωρα ερχόμαστε το 79 και βγαίνει 3 άδεια αλλα εχου παρει και το γειτονικό οικόπεδο και έχει γινει πια 2500 τμ άρα βάση του πδ προ του 23 εχω να χτίσω αλλα 137,20+ ((2500-2000*(0,05)=)+25.00=162,20τμ . τώρα ερχεται ο μηχανικος και βγάζει άδεια για 153,15 ισογειο και υπογειο και νομιμοποιη με την άδεια αλλα 70 σύνολο 223,15τμ . πες τε μου τωρα δεν εχει βγαλει άδεια για τα 57.00 παραπανω παρανομα η εχω τρελαθεί .και τελοσ εχω τακτοποιηση πρόσθετα αλλα 183 που εχει και επείδη κοιτάζω και τις αδείες πάλι λέω να προσθέσω στην τακτόποιηση και τα άλλα 57 τησ άδειας η να μην το αναφέρω καθόλου τη να κάνω ? και ο μηχανικόσ που έβγαλε την τελευταια αδεια εχει πεθάνει αντέ να βρεις ακρης , ευχαριστώ εκ το προτέρον .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.