Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάθεση δικαιολογητικών Β' φάσης του Ν.4014/2011


Recommended Posts

Συνάδελφοι σχετικά με τα αρχεία που υποβάλλουμε, όταν έχουμε πολλούς συνιδιοκτήτες, σε κάθε είδους αρχείο υποβάλλουμε πολλά αρχεία ή τα ενώνουμε σε 1 pdf?

 

Καλύτερα θα ηταν 1 ενοποιημένο αρχείο αλλά δεν υπάρχει κανόνας.

Στα υφιστάμενα σχέδια αφήνετε το πινακάκι το υπάρχον και κάνετε δίπλα άλλο δικο σας ? Η δεν κάνετε καθόλου και απλά βάζετε κάπου υπογραφή δικιά σας έξτρα ;

 

Τα υφιστάμενα σχέδια που τα σκανάρουμε δεν τα αλλάζουμε καθολου.Απλώς προσθέτουμε τα δικά μας δεδομένα και έτσι φαίνεται και η γνησιότητά τους.

Για τα ολοκληρωμένης η ημερομηνία κατάθεσης σχεδίων κτλ είναι ο Σεπτέμβριος ή πήγαν και αυτά Δεκέμβριο;

 

Ολα πάνε Δεκέμβριο

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα υφιστάμενα σχέδια που τα σκανάρουμε δεν τα αλλάζουμε καθολου.Απλώς προσθέτουμε τα δικά μας δεδομένα και έτσι φαίνεται και η γνησιότητά τους.

Και εγώ είμαι αυτής της άποψης, παρότι οι κανόνες για το διάγραμμα κτλ έλεγαν κάτι άλλα παράξενα.

Σκανάρω το εγκεκριμένο, το έχω σε tiff ή jpeg, το βάζω στο CAD που σχεδιάζω, τα εκτυπώνω μαζί (υφιστάμενο και εγκεκριμένο).

Ο έλεγχος είναι εύκολος.

Στο υφιστάμενο (στο νέο δλδ σχέδιο) θα περάσω και το περίγραμμα του εγκεκριμένου.

Link to comment
Share on other sites

σε δηλωσεις που ειχα περαιωση για μεταβιβασεις για να ''ριξω'' τα αρχεια πρεπει να ζητησω απο τους διαχειριστες να μου ξανανοιξουν τις δηλωσεις?

Link to comment
Share on other sites

σε δηλωσεις που ειχα περαιωση για μεταβιβασεις για να ''ριξω'' τα αρχεια πρεπει να ζητησω απο τους διαχειριστες να μου ξανανοιξουν τις δηλωσεις?

 

δεν χρειάζεται ανεβάζεις κανονικά τα αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου είπαν ότι δε μπορούν να ανεβάσουν...

Δε το κοίταξα μόνος, δεν έχω τέτοια περίπτωση.

Ίσως να πρέπει να προηγηθεί αίτηση για να γυρίσει σε προσωρινή.

Link to comment
Share on other sites

Εχει καποιος συναδελφος ολοκληρωσει την β φαση; Το συστημα βγαζει καποιο χαρτι πληροτητας; Μετα απο αυτο δεν θα ξανασχοληθουμε με το εκαστωτε αυθαιρετο αν ειναι και εφαπαξ πληρωμενο;

Link to comment
Share on other sites

τελικα στη β΄ φαση δε ζητανε πιστοποιητικα χρονολογιας;

 

 

ναι αυτο λεω...δε γραφεται πουθενα

Edited by mkara
Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγίες εκεί που λέει για ΥΔ ιδιοκτήτη αναφέρει:

και ότι άλλο χαρτί απαιτείται από τη Νομοθεσία.

Επίσης η ενότητα αυτή δέχεται και αρχεία tiff, jpeg κτλ.

Link to comment
Share on other sites

και οτι αλλο απαιτειται απο τη νομοθεσια;;;;;;;

 

οτι να ναι δλδ....ας το πουνε αναλυτικα τι θελουνε...αν δε το λεει πουθενα δε θα ανεβασω...

 

μας κοροιδευουν;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.