Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάθεση δικαιολογητικών Β' φάσης του Ν.4014/2011


Recommended Posts

Συμφωνώ για το τοπογραφικό και το διαγ. καλ. για τα υπόλοιπα σχέδια όμως και εγώ 1:50 τα έχω αν και όπως είπε ο συνάδελφος δεν έχει και τόση σημασία η κλίμακα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μεταφέρω απόσπασμα από τις σχετικές οδηγίες του ΤΕΕ "......Τα αρχεία αυτά πρέπει να εξαχθούν σε µορφή PDF µε επιλογές ανάλυσης και ιδεατού µεγέθους χαρτιού ανάλογα µε την εκτύπωση που θα επιλέγετο σε περίπτωση που θα υποβάλλονταν σε χαρτί.....", από τη μελέτη του οποίου προκύπτει ότι, έχει σημασία η κλίμακα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο καιρο ολοκληρωθηκε η ρυθμιση αυθαιρετων κατασκευων σε διαμερισμα οικοδομης με ΟΑ για να μεταβιβαστει αυτο.

Η μεταβιβαση εγινε επιτυχως με παρασταση του δικηγορου της πωλητριας ως πληρεξουσιου της λογω αδυναμιας μετακινησης της λογω προβληματων υγειας.

Για δοαφορους λογους ξεχασε η ιδιοκτητρια να μου δωσει το Ε9 και το παρατηρησα πριν λιγες μερες...

Παρολα ταυτα η ιδιοκτητρια επεσε σε κωμα και δε δυναται να επικοινωνησει με το περιβαλλον...

 

Τι κανουμε εν τοιαυτει περιπτωσει που το Ε9 το εχει ΜΟΝΟ αυτη και μπορει να μου το δωσει μονο αυτη και η ΔΟΥ η οποια μου ζηταει ομως να ερθει αυτη?

Και παλι, εξουσιοδοτηση δε μπορω να παρω διοτι ειναι σε κωμα...

 

Καμια αλλη λυση?

Link to comment
Share on other sites

Μέσω δικηγόρου και βεβαίωσης γιατρού δημ. νοσοκομείου θα εκτελεστεί δικαστήριο όπου η εφορία θα μπορεί να δωσει το Ε9 σε κάποιον συγγενή ο οποίος θα αναδειχθεί απο εισαγγελέα ή δικαστήριο.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα... και ποιος θα πληρωσει ολα αυτα τα εξοδα?

Θα μεταφερουμε την ασθενη σε δημοσιο νοσοκομειο για να παρουμε τη βεβαιωση απο γιατρο?

 

Αστειευεσαι φανταζομαι ε?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει παιδιά, λογιστή.... (κάτι θα βρεις μέχρι τις 30.6.2013).

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Έλα Χριστέ και Παναγιά!!!

Τι σου 'τυχε βρε Inzaghi???

 

Κι εδώ θα φανεί (για ακόμη μια φορά) το μεγαλείο της γραφειοκρατίας....!!!

 

Καλή επιτυχία πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Εν διαστασει με το συζυγο της

Παιδια δεν εχει, λογιστης ουδεποτε ασχοληθηκε μαζι της....

Ηθελα να κλεισω την υποθεση ως το τελος του ετους, μην εχω να ασχολουμαι με χαζομαρες μετα.

Περσινα ξινα σταφυλια...

Αυριο θα ξαναενοχλησω τον πληρεξουσιο δικηγορο της να δουμε πως θα το χειριστουμε και Πεμπτη πρωι πρωι επικειται επισκεψη στη ΔΟΥ Κατερινης...

Link to comment
Share on other sites

Η ΔΟΥ δεν θα στο δώσει.

Μην ελπίζεις ότι, θα τελειώσεις με τις δηλώσεις 4014 πριν το τέλος του έτους (το 2013 εννοώ)!!!

Link to comment
Share on other sites

Εν τελει η πελατισα συνηλθε και μου εδωσε εξουσιοδοτηση, επικυρωμενη απο τον πληρεξουσιο δικηγορο της λογω αδυναμιας μετακινησης της εκτος σπιτιου

Ο δικηγορος εχει δικαιωμα θεωρησης γνησιου της υπογραφης.

Με αυτο και μια φωτοτυπια της ταυτοτητας της, θα παω αυριο να το παρω.

Επικοινωνησα με τη ΔΟΥ και μου ειπανε να παω....

 

Ελπιζω τελος καλο ολα καλα αυριο πρωι... Στις 7 θα ξεκινησω απο Θεσσαλονικη...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.