Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάθεση δικαιολογητικών Β' φάσης του Ν.4014/2011


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όχι δεν είχε και μπράβο που το βρήκες.

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Και μόλις μου έφτιαξες την μέρα, που κατάφερα να κλείσω τις 2 τελευταίες μου δηλώσεις που εκρεμμούσαν λόγω μη δυνατότητας προσθήκης μηχανικού!

Πάρε και το +1!

Link to comment
Share on other sites

Οριστικές τις είχα, απλώς δεν είχα ανεβάσει ενα τοπογραφικό ΕΓΣΑ και μία Τεχν. εκθεση Η/Μ, γιατί δεν είχα μηχανικούς με αντίστοιχα δικαιώματα στην ομάδα έργου της κάθε δήλωσης...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ειδα οτι στις παλιες δηλωσεις του 4014 ανοιξαν την επιλογη να μπορεις να προσθεσεις μηχανικο . εαν εχει ειπωθει σορρυ.

Μεγάλε είσαι και ο πρώτος...

Έκλεισα και εγώ την τελευταία που είχα ξεχάσει να βάλω μηχανολόγο.....

Ουφ έφυγε ένα βάρος από επάνω μου...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή έχω κι εγώ μια περίπτωση με Η/Μ που εκκρεμεί ενώ είναι ολοκληρωμένη, αλλά επί της ουσίας ούτε την έχω έτοιμη, ούτε έχω έτοιμη τεχνική έκθεση Η/Μ στα χέρια μου, ήθελα να σας ρωτήσω αν αξίζει να την τρέξω τώρα ή να το πάρω απόφαση ότι θα πάει με 4178...

Διαβάζω στον 4178 ότι η ΤΕ Η/Μ θα μπορεί να υποβληθεί εντός 5 ετών; καλά κατάλαβα ή κάνω λάθος; Σε αυτή την περίπτωση δεν είναι καλύτερα να πάω με τον καινούριο νόμο; Η αυθαιρεσία είναι απλά μια παράβαση του 500αρικου - μεταλλικό στέγαστρο σε κατάστημα...

Link to comment
Share on other sites

 Να επισυνάψω το συμβόλαιο ολόκληρο ή μόνο ο αριθμός της πράξης αρκεί; Γνωρίζει κανείς;

Σκαννάρισέ το ολόκληρο και κάνε ένα highlight ή υπογράμμιση στα επίμαχα μέρη του κτιρίου.

Ανέβασε και την βεβαίωση μεταγραφής στο υποθηκοφυλακείο εάν υπάρχει και νομίζω είσαι πλήρης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει η σγκεκριμένη είδηση ή αν είναι ράδιο αρβύλα,αλλά η κοπέλα επικαλείται προφορική ενημέρωση απο το ΤΕΕ Θεσ/νίκης

 

http://prntscr.com/1sffmt

 

Σύμφωνα με αυτό, στις 5/10 θα ανοίξουν το σύστημα για τις δηλώσεις που είναι σε προσωρινή υπαγωγή κ θα δωθούν 5 μήνες περιθώριο για ολοκλήρωση της Β`φάσης.....λογικά με όσα ορίζει ο 4014.

 

ΜΑΚΑΡΙ!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αφού ο νόμος και η ΥΑ είναι σαφής σε αυτό. Εκκρεμής υποθέσεις αναγκαστικά με τον 4178. Δεν ξέρω εάν εννοούν αυτούς που έχουν πληρώσει το σύνολο του προστίμου. Όπως και να έχει δεν τους έχω καμία απολύτως εμπιστοσύνη. Ειδικά αυτούς του ΤΕΕ.

 

Τελικά ποιος νομοθετεί σε αυτή τη χώρα. Το ΤΕΕ!! Και εκεί που νομίζω πως τα έχω δει όλα συνεχίζουν να με εκπλήσσουν.

Edited by jja
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.