Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάθεση δικαιολογητικών Β' φάσης του Ν.4014/2011


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

να κάνω μια χαζή ερώτηση????? (ισως να έχει γίνει ξανά...αλλά μια επανάληψη δεν βλάπτει)

 

κοιτάω για τα απαιτουμενα στις δηλώσεις που έχω σε ολοκληρωμένη υπαγωγη και πουθενά δεν μου ζητάει κατόψεις και τομές.

 

τελικά ανεβάζουμε ή οχι κατόψεις και τομές??????????????????????

 

Τις κάνεις και τις υποβάλλεις γιατί το ζητάει ο νόμος. Ας μην τις ζητάει το σύστημα, ανέβασέ τες για να σαι καλυμμένος...

Link to comment
Share on other sites

ναι σταυρο κανονικα ανεβαζεις.. τι περιπτωση ειναι? οχι οτι εχει πολυ σημασια . στο 99% χρειαζονται εκτος και ειναι μονο κατ.13. το οτι δεν ειναι τικαρισμενες δεν εχει καποια σημασια.

Link to comment
Share on other sites

συναδερφοι μηπως εχει κανεις την οδηγια του ΤΕΕ για τον τυπο αρχειων (pdf, word? ) στις δηλωσεις 4014?την κατεβασαν  απο την κεντρικη σελιδα ΤΕΕ τη σχετικη οδηγια..

Link to comment
Share on other sites

είναι 2 περιπτωσεις με κατ.13

και οι υπόλοιπες είναι εκτός σχεδίου, εντός, χωρίς αλλαγές χρήσης...

 

το ρώτησα γιατ'ι μου έκανε εντύπωση που σε όλες μα όλες τις υποθέσεις μου, δεν ζητάει κατόψεις και τομές.

 

και δεν ειναι 1-2 ...

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία δήλωση δεν έχουν από το ΤΕΕ την κάτοψη και την τομή ως υποχρεωτική.

Από τη στιγμή όμως που το ζητάει ο νόμος, θα πρέπει να ανέβουν, άσχετα τι κάνανε στο σύστημα του ΤΕΕ...

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, για το ΤΕΕ και το σύστημά του προαπαιτούμενο είναι η εισφορά ΤΕΕ και οι κρατήσεις ΤΣΜΕΔΕ-ΕΜΠ, αλλά όχι οι κατόψεις και οι τομές. Ε τι τώρα... που να δεχόμαστε σχέδια... Στείλτε μόνο τα λεφτά!

 

Επίσης κάτι που παρατήρησα... Στα αρχεία που είναι προς ανέβασμα, αναφέρει δίπλα και που το γράφει ο νόμος για το συγκεκριμένο δικαιολογητικό. Το έχετε προσέξει? Ωραία, δείτε τώρα και την παράγραφο που κάνει αναφορά δίπλα στα αρχεία ΦΕΜ, ΤΕΕ, ΤΣΜΕΔΕ-ΕΜΠ και ψάξτε κάτι τέτοιο μέσα στον νόμο!!! ... Αυτό λέγετε ΘΡΑΣΟΣ ή όχι?

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.