Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάθεση δικαιολογητικών Β' φάσης του Ν.4014/2011


Recommended Posts

Εγώ βάζω το "έντυπο κατάθεσης αμοιβής μηχανικού" της Εθνικής Τράπεζας, με το οποίο έχω πληρώσει μόνο τις κρατήσεις υπέρ ΤΕΕ, σε ενιαίο αρχείο pdf με την εντολή πληρωμής του ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΙΑΣΟΝΑ εννοείς ότι για μια αμοιβή π.χ. 1500, καταθέτεις στην ΕΤΕ με την εντολή πληρωμής που βγάζει το σύστημα αμοιβών, μόνο το ποσό που αντιστοιχεί στις κρατήσεις υπερ ΤΕΕ, και βάζεις το καταθετήριο στο σύστημα των αυθαιρέτων?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε αρχισει και καταθετετε δικαιολογητικα?????? γιατι εγω λεω να το τρεναρω για μετα το καλοκαιρι να ξεκαθαρισθουν καπως τα πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

ΙΑΣΟΝΑ εννοείς ότι για μια αμοιβή π.χ. 1500, καταθέτεις στην ΕΤΕ με την εντολή πληρωμής που βγάζει το σύστημα αμοιβών, μόνο το ποσό που αντιστοιχεί στις κρατήσεις υπερ ΤΕΕ, και βάζεις το καταθετήριο στο σύστημα των αυθαιρέτων?

 

Ναι (όταν πρόκειται για συνολική συμφωνηθείσα αμοιβή μέχρι 1.500 ευρώ με το ΦΠΑ)

 

 

παιδια εχετε αρχισει και καταθετετε δικαιολογητικα?????? γιατι εγω λεω να το τρεναρω για μετα το καλοκαιρι να ξεκαθαρισθουν καπως τα πραγματα...

 

Βάζω όλα όσα έχω εκτός από το ΔΔΤΦΟ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι (όταν πρόκειται για συνολική συμφωνηθείσα αμοιβή μέχρι 1.500 ευρώ με το ΦΠΑ)

 

 

 

 

Βάζω όλα όσα έχω εκτός από το ΔΔΤΦΟ.

ιασωνα δεν τα εχεις παει σε ολοκληρωμενη??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω το "έντυπο κατάθεσης αμοιβής μηχανικού" της Εθνικής Τράπεζας, με το οποίο έχω πληρώσει μόνο τις κρατήσεις υπέρ ΤΕΕ, σε ενιαίο αρχείο pdf με την εντολή πληρωμής του ΤΕΕ.

 

Δεν πρέπει να καταθέσεις και το έντυπο της νόμιμης αμοιβής που βγάζει το σύστημα του ΤΕΕ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, λόγο αφορολόγητου στα 9000€, τη γλιτώνω με κάτι ψηλά.... φέτος!

 

Φίλε μου για ψάξτο λίγο. Αν ξεπερνάς το αφορολόγητο έστω και ένα € τότε φόρο θα πληρώσεις όχι για το υπερβάλλον των 9000 αλλά των 5000 :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ιασωνα δεν τα εχεις παει σε ολοκληρωμενη??

 

Σε ολοκληρωμένη έχω πάει μόνο όσα ήταν να γίνει νέα εγγραφή εμπράγματου δικαιώματος.

Μόλις μάθουμε νεότερα για το ΔΔΤ και τα ετοιμάσω θα τα τελειώσω όλα όσα έχουν εξοφληθεί εφάπαξ.

Τα υπόλοιπα θα περιμένουμε ακόμα 4 χρόνια....

 

 

Δεν πρέπει να καταθέσεις και το έντυπο της νόμιμης αμοιβής που βγάζει το σύστημα του ΤΕΕ?

 

Αυτό καταθέτω στο ενιαίο pdf. Την νόμιμη αμοιβή όμως δεν την έχω καταθέσει πουθενά και δεν πρόκειται να την καταθέσω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ολοκληρωμένη έχω πάει μόνο όσα ήταν να γίνει νέα εγγραφή εμπράγματου δικαιώματος.

Μόλις μάθουμε νεότερα για το ΔΔΤ και τα ετοιμάσω θα τα τελειώσω όλα όσα έχουν εξοφληθεί εφάπαξ.

Τα υπόλοιπα θα περιμένουμε ακόμα 4 χρόνια....

 

 

 

 

Αυτό καταθέτω στο ενιαίο pdf. Την νόμιμη αμοιβή όμως δεν την έχω καταθέσει πουθενά και δεν πρόκειται να την καταθέσω.

 

Ούτε εγώ έχω καταθέσει πουθενά την νόμιμη αμοιβή. Οπότε λες έντυπο κατάθεσης μηχανικού στη εθνική και την εντολή πληρωμής (την μία σελίδα) και τέρμα;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.