Μετάβαση στο περιεχόμενο

ανοιγοκλεινόμενη πέργκολα/κατασκευή


Recommended Posts

Είμαι ιδώτης κ θέλω να βάλω μια πέργκολα ή κάποια κατασκευή τέλος πάντων εάν όχι πέργκολα στο μπαλκόνι μου (5x2μέτρα) που να ανοιγοκλείνει η οροφή της και συνάμα να είναι καλαίσθητη. Έχετε υπόψιν σας τί σχετικό μπορώ να βάλω;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν συγκεκριμενοι μηχανισμοι που "τρεχουν" πανω στην περγκολα. Επισης υπαρχουν στυστηματα σκιασης που ενσωματωνονται στην περγκολα και ειναι σταθερα αλλα ανοιγοκλεινουν. Υπαρχουν στα καταστηματα με τεντες και μηχανισμους.

Link to comment
Share on other sites

προς Zoran

εσείς θέλετε να βάλετε -και καλά κάνετε- πλήν όμως πρέπει να επιτρέπεται να εγκαταστήσετε πέργκολα και αφού πάρετε φυσικά έγκριση

άρα αρχικά θα πρέπει να πάτε σε ιδιώτη μηχανικό να τον ρωτ'ησετε εάν επιτρέπετε

μετά θα αναλάβει αυτός, με γνώμονα τα γεωμετρικά και λοιπά χαρκτηριστικά του σπιτιού σας, να σας υποδείξει τι μπορείται να κάνετε.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ιδώτης κ θέλω να βάλω μια πέργκολα ή κάποια κατασκευή τέλος πάντων εάν όχι πέργκολα στο μπαλκόνι μου (5x2μέτρα) που να ανοιγοκλείνει η οροφή της και συνάμα να είναι καλαίσθητη. Έχετε υπόψιν σας τί σχετικό μπορώ να βάλω;

 

Υπαρχουν συστηματα απο προφιλ αλουμινιου, υψηλης αντοχης και με τις αναλογες πιστοποιησεις, τηλεχειριζομενες ή απλα ηλεκτρικες με μπουτον και με μεσο σκιασης πανι ή μεταλλο.Υπαρχει επιλογη χρωματισμου και υφης του μεταλλου, ακομη κ σε απομιμηση ξυλου.Η alumil που εγω τουλαχιστον χρησιμοποιω, εχει 4 σειρες για τετοια εφαρμογη.Ως κατασκευη εχει αυξημενη μηχανικη αντοχη, μιας κ το παχος αλουμινιου που χρησιμοποιουν ειναι αρκετα μεγαλυτερο απο αυτο των κουφωματων. μπορειτε να ρωτησετε σε καποιο κατασκευαστη κουφωματων αλουμινιου στη περιοχη σας.

Edited by George-S2K
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.