Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πολιτικό spam σε μέλη του forum


Recommended Posts

Κατά καιρούς λάμβανα σωρηδόν e-mail με προϊόντα φροντίδας αυτοκινήτου ή γυμναστήρια κ.λ.π. και το ... μυστήριο λύθηκε όταν θυμήθηκα ότι είχα βάλει κι εγώ το ονοματάκι μου σε σχετικό chain mail :|

 

Αρκετά πρόσφατα έλαβα 3-4 e-mail πολιτικού περιεχομένου αλλά όταν συνδύασα τα ... γεγονότα θυμήθηκα ότι σε forum για κινητά είχα δώσει το e-mail μου στο δημόσιο διάλογο οπότε τα bots που ψάχνουν για διευθύνσεις e-mail , το πήραν έτοιμο στο πιάτο :|

 

Εντάξει, μην πέφτετε και πανω του να τον φάτε. Και εγώ τα παίρνω οταν δέχομαι spam emails και γίνομαι και προσβλητικός εννίοτε...

 

 

Στο γραπτό του έλαβε κάποιες απαντήσεις. Ίσως κάποιες να κινηθηκαν στο ίδιο μήκος κύματος με τον δικό του γραπτό λόγο . Θα μπορούσε να είναι πιο μετρημένος και να κρατήσει και κάποια επιφύλαξη σε σχέση με αυτά που διατύπωνε. Έδειχνε σίγουρος για τα γραφόμενά του και η δημοσίευσή του δημιουργεί εντυπώσεις αφήνοντας υπονοούμενα και ερωτήματα να πλανώνται .

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εγώ έχω λάβει κάτι.

Δεν νομίζω ότι, υπάρχει περίπτωση οι διαχειριστές του συγκεκριμένου site να δώσουν για εκμετάλλευση τα e-mail μας.

Link to comment
Share on other sites

Τα chain-mail πιθανόν οφείλονται όλα φίλε plus. Μην κατηγορείς το φόρουμ διότι εγώ 5,5 χρόνια μέλος δεν διαπίστωσα τέτοια πράγματα...

 

@AlexisPap: Μην με κάνεις να φρικάρω!! Όχι και Δράση

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λάβει ούτε και εγώ κάτι. Πάντως αν λάμβανα τέτοιο mail από πολιτευτή του ΠΑΝΔΟΚ θα του έστελνα links για να δει το debtocracy και το catastroika... 8-)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.