Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΑΓΡΟΤΕΜΑΧΙΟ ΣΕ NATURA


Recommended Posts

Συνάδελφοι καλημέρα:

Θα ήθελα τη βοήθεια σας στο εξής θέμα. Εχω μετρήσει ένα αγροτεμάχιο για το οποίο ο πελάτης μου το τοπογραφικό θέλει να το καταθέσει στην πολεοδομία για να πάρει χρήση γης. Ενα μέρος αυτού όμως βρίσκεται σε ζώνη Natura. Θέλω να μου πείτε πως να το συντάξω μέσα στο τοπογραφικό. Ευχαριστώ!

 

Παρακαλώ να μην χρησιμοποιείτε κεφαλαία γράμματα όπως επιβάλλουν οι κανόνες του forum.Ευχαριστώ.

DIMITRIS80

Edited by DIMITRIS80
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε καλημέρα.

Μη γράφεις με κεφαλαία γράμματα. Είναι κανόνας του φόρουμ.Θα στο επισημάνουν και οι moderators.

Στο θέμα μας τώρα. Κατά τη γνώμη μου, έχεις ενα γήπεδο στο οποίο υπάρχουν 2 πολεοδομικά καθεστώτα. Το τεμνόμενο απο ζώνη δικτύου νατούρα 2000 σχετίζεται με το Ν. 3937/2011. Το τμήμα εκτός των ορίων περιοχής νατούρα εξετάζεις αν πληροί τις προυποθέσεις αρτιότητας και οικοδομησιμότητας σύμφωνα με τις διατάξεις του ΦΕΚ 270 δ όπως συμπληρώθηκε με τον Ν. 3212/03 ή αν υπάρχει κάποιο άλλο ειδικό πολεοδομικό καθεστώς στη περιοχή σου π.χ ΖΟΕ, ΣΧΟΟΑΠ κλπ.

Υπάρχει και ένα θέμα συζήτησης για νατούρα εδώ http://www.michanikos.gr/topic/28583-%CE%9Datura-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%84%CE%BC%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%B5%CE%BC%CE%B1%CF%87%CE%AF%CE%BF%CF%85/page__fromsearch__1

Edited by Pavlos33
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.