Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επικείμενη αλλαγή στις αντικειμενικές αξίες ακινήτων;


Recommended Posts

Πιστεύω πάντως ότι οι αιτήσεις που είναι σε οριστική υπαγωγή δεν θα επηρεαστούν. Τώρα το ζήτημα είναι αν θα πρέπει να έχουν ανέβει όλα τα σχέδια και τα έγγραφα που ζητούνται έχω μια απορία όπως ανέφερε και ο antnatal παραπάνω!

Εγώ πάντως τις αιτήσεις που είναι εφάπαξ τις πάω σε οριστική υπαγωγή. Δεν ξέρω αν κάνω καλά :smile:

Link to comment
Share on other sites

chalow, #1

να μου επιτρέψεις να τα ξεδιαλυνουμε λίγο...διότι

-άλλο οι αντικειμενικες αξίες για τον υπολογισμό του προστίμου για τον 4014, που εσύ αναφέρεσαι, και οι οποίες πανε με την ελάχιστη της περιφέρειας στη στερια και την του Δήμου στην νησιωτικη Ελλάδα

[σχηματικα το γραφω για να μην αναφερθω στο 10% της έκτασης με 2200 ΕΥΡΩ...]

και οι οποίες αυτές δεν αλλάζουν σύμφωνα με πρόβλεψη στον 4014

-ιδέ και άνω παρατήρηση του ανταναλ #7 για το "εμπρόθεσμο..."

 

-και άλλο οι αντικειμενικες αξιες στις μεταβιβάσεις, που "παγώνουν" σύμφωνα με την τελευταια "ανακοίνωση"...

Εν τέλει, αν θα μπουν στον αντικειμενικό, όπως γραφτηκε, αυτά ειναι τα υπόλοιπα των οικισμών [σε συνεχεια των ενταξεων το 2010]

και θα αφορα τα οικόπεδα εντος των οικισμών

και αυτο επειδη

ό λ α τα κτίσματα στην χωρα ειναι εντος αντικειμενικου δλδ τα πάντα όλα ....είτε εντος είτε εκτος σχεδίου...

καθως και ολα τα γηπεδα τα εκτος σχεδίου...

και ολα τα οικόπεδα εντος σχεδίου [δηλ. μεγαλες πόλεις και χωρια, πλήν μικρων οικισμών] με ή χωρις κτισματα και βρίσκονται στους γνωστούς χαρτες.

 

νομιζω μπηκε μια σειρά

 

tpanag

πολυ σωστα το ανεφερες

η ερώτηση ηταν διττή ...απαντησα μόνο στο ενα σκέλος...

καλή συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.