Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αρχαιολογία-ΕΓΣΑ 87 και μεταφορά με ι.χ για αυτοψία


ΚΑΝΑ

Recommended Posts

Είναι δύσκολο να γίνει αυτοψία από το γραφείο με χρήση ορθοφωτοχαρτών ή geodata κλπ γιατί το έμπειρο μάτι ενός αρχαιολόγου μπορεί να ανακαλύψει κάτι που ένα απλό μάτι δεν μπορεί Και το λέω αυτό γιατί σε περίπτωση που πήγα σε αυτοψία με υπάλληλο , από μια απλή παρατήρηση ενός σημαδίου σε ένα βράχο που ομολογώ δεν ειχα προσέξει βρέθηκε ένας ολόκληρος θησαυρός αντικειμένων και γνώση για κάτι που δεν γνώριζα για τη ιστορια της περιοχή μου Υπήρχε στο οικόπεδο εργαστήριο σιδηρουργίας Αργησα λίγο την έκδοση της άδειας , αλλά εμπλουτίστηκε το μουσείο της πόλης μου με ενδιαφέροντα αρχαία ευρήματα Και όλα αυτά σε ένα οικόπεδο που δεν πίστευα ότι θα βρεθεί κάτι

 

Εγώ ομολογώ ότι από τότε επειδή η ιστορία και η αρχαιολογία είναι κατι που μου αρέσει , το επιδιώκω να πηγαίνω εγώ τις κοπελιές - υπαλλήλους που έιναι και φίλες μου παιδιώθεν , όπου στην διάρκεια της μετάβασης ενημερώνομαι για ότι έχει αξιολογηθεί από τα ευρήματα .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.