Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιλογή παραβάσεων προς τακτοποίηση


Recommended Posts

μπορεί τις υπόλοιπες παραβάσεις να θέλει να τις αναθέσει σε άλλον μηχανικό ή σε ΝΕΑ παράταση..ή μπορεί να θέλει να τα κατεδαφίσει

 

(προσωπικά έχω κάνει τέτοιες τακτοποιήσεις -όχι βεβαιώσεις όμως)

 

Σωστός ΚΑΝΑ,αλλά αν τυχόν δεν τα ρυθμίσει σε καμία επόμενη παράταση και δεν έχει και σύσταση οριζοντίου που να δικαιολογεί τη ρύθμιση π.χ. μιας προσθήκης κατ`επέκταση του διαμερίσματος,θα γίνει αυτό που περιγράφω στο ποστ...

 

βέβαια ποιός θα ασχοληθεί και ποιός θα εντοπίσει οτι δεν ρύθμισε κάποια πράγματα...λογικά κανείς και ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με θυμίσατε έναν πελάτη που ενώ είχε κλεισμένο Η/Χ δεν ήθελε να τον τακτοποιήσει διότι θα έριχνε τον τοίχο και ο Η/Χ θα άνοιγε καθώς και ένα στέγαστρο διότι θα το έριχνε και αυτό... Αυτόν του είπα ότι δεν μπορώ.....

Ένας άλλος είχε ένα μεταλλικό στέγαστρο. Δεν ήθελε να το βάλει. Του λέω αν το κατεδαφίσεις και βγάλω φωτογραφίες, ναι θα το κάνω. Και ο αθεόφοβος έκοψε τις κολώνες, έβγαλα φωτογραφίες και μετά την περαίωση τις ξανακόλλησε....

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Προς τον dsts αλλά και τους υπόλοιπους , πρέπει να ξέρετε ότι γίνονται καταγγελίες στα τμήματα αυθαιρέτων επί των δηλώσεων του 4014 από άλλους ενδιαφερόμενους (γείτονες κλπ).

Δηλαδή μην κάθεστε πάνω στην μικρή πιθανότητα του δειγματοληπτικού ελέγχου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς φοβάμαι κι εγώ, γι' αυτό ζήτησα τις απόψεις σας. Ναι μεν, αλλά...

Γι' αυτό το αλλά προσπαθώ κι εγώ να πείσω τους πελάτες μου. Είναι πεπεισμένοι ότι επειδή η αυθαιρεσία τους υφίσταται εδώ και 20 χρόνια, θεωρούν απίθανη την περίπτωση της καταγγελίας από γείτονες. Αν ο δειγματοληπτικός έλεγχος έχει μία πιθανότητα 5%, η καταγγελία από γείτονες έχει πολύ μεγαλύτερη...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.