Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αυξήσεις φωτιά σε ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ


ilias

Recommended Posts

Όχι, μπαίνει όταν έχεις 10 χρόνια και είσαι 35 χρονών.

Είναι αναγκαίες και οι 2 συνθήκες.

35 θα είμαι το 2016. Όμως τότε θα έχω 11 χρόνια ασφαλισμένος. Άρα υποχρεωτική θα είναι η ειδική προσαύξηση από το 2016, σωστά???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

To ότι οι προ του 93, οι σημερινοί 50άρηδες μεγαλο-εργολάβοι και μεγαλο-μελετητές θα δίνουν 4600 το έτος ενώ εμείς μετά την πενταετία από 5000-8000 δεν το πήρατε χαμπάρι;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάθει μεγάλη πλάκα με την "ταχύτατη" αντίδραση του ΤΕΕ , των συλλόγων και των παρατάξεων . Πραγματικά δεν το πιστεύω !!!

Καλά δεν ντρέπονται λίγο ?? Εδώ γίνεται χαμός , χτυπήματα από παντού και δεν υπάρχει "ΜΙΑ" μα μία αντίδραση.

Εκτός αν πιστεύουν ότι είμαστε κοντά στο νοκ ουτ και δεν αξίζει καμιά προσπάθεια.

Τουλάχιστον μια λευκή πετσέτα κάτι , μια κίνηση (αν και μάλλον την έκανε ο πρόεδρας με την τεράστια ανακοίνωση που έκανε).

Link to comment
Share on other sites

Για εχω την εντυπωση οτι η προσαυξηση μπαινει μετα την πενταετια ή το 35ο ετος ηλικιας???

 

Αυτό ισχύει για το πότε μπαίνεις στην κλίμακα της ανω πενταετίας στις εισφορές, όχι για την ειδική προσαύξηση.....Μιλάω εκ πείρας.. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον τα λεφτά του ειδοποιητηρίου του ΤΣΜΕΔΕ λέω να τα κρατήσω για κανένα φάρμακο... :sad:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.