Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βεβαιωση σε ποιον δημο ανηκει ενας δρομος


mixyak790

Recommended Posts

Γνωρίζει κανεις ποιος φορεας δινει βεβαιωση σε ποιον δημο ανηκει ενας δρομος (για δικαστικη χρηση)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις ποιος φορεας δινει βεβαιωση σε ποιον δημο ανηκει ενας δρομος (για δικαστικη χρηση)

 

Πιθανότατα ο ίδιος ο Δήμος....

Link to comment
Share on other sites

Tεχνικη υπηρεσία. Για να τους βοηθήσεις λίγο περισσότερο, εντόπισε το δρόμο στο Κτηματολόγιο. Παρε ενα δυο ζευγάρια ΕΓΣΑ για να τα δώσεις εκεί στο Δήμο. Αν ειναι καποιος τοπικός, γρήγορα θα εντοπίσει το τμήμα της οδού. Απλά θέλει ψάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

...ο ίδιος ο Δήμος....

Σωστό και λογικό για κάθε φυσιολογικό κράτος φυσικά.

 

Μου έχει συμβεί όμως σε δρόμο διεκδικούμενο από δυο Δήμους να δίνουν και οι δυο βεβαίωση ότι τους ανήκει ο Χ δρόμος (Περιστέρι – Ίλιον) κάποια φεγγάρια.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τυχαίνει το σπίτι που μένω να είναι όριο δυο Δήμων... κάποιες φορές που έχει τύχει να ρωτήσω κάτι στο Δήμο σχετικά με αυτό το δρόμο με ρωτάνε...... "μονά ή ζυγά νούμερα" ????"

 

 

(προφανώς δεν τρώγονταν για το σε ποιόν ανήκει ο δρόμος....)

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Όχι σε αυτή την περίπτωση είχε ο ένας την μια μεριά ο άλλος την άλλη, στο συγκεκριμένο που σου ανέφερα υπήρχε διεκδικούμενη περιοχή από τον ένας στον άλλον. Κάτι σαν να λέμε πάμε να πάρουμε την Πόλη και την Αγιά Σοφιά..

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω τετοια περιπτωση...,δεν υπαρχει διεκδικηση...απλα χρειαζομαι μια βεβαιωση για το δικαστηριο...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.