Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βοήθεια σχετικά με τροποποίηση άδειας


dsts

Recommended Posts

Καλησπέρα

Κάνοντας την έρευνα για ένα διαμέρισμα (για το ν.4014), βρήκα τα εξής: η άδεια εκδόθηκε το Μάιο του 1973. Μέσα στο φάκελο βρήκα μία έκθεση ελέγχου του φακέλου μελέτης με

ημερομηνία Φεβ. 1974 "πρός γνώσιν και συμμόρφωσιν" (!!!) όπου μεταξύ άλλων αναφέρεται στην "πρόβλεψη ανοικτού εξώστη εντός προαιρετικώς ακαλύπτου χώρου, καθ'

υπέρβασιν των διατάξεων του άρθρου 41 του ΓΟΚ/55". Κατ' αρχήν να αναφέρω ότι τα πάντα (σχέδια, έγγραφα κ.λ.π.) εντός του φακέλου ήταν...θα το πω όπως μου βγαίνει,

γιάμπαλα! Δεν μπόρεσα να ξεχωρίσω ποια σχέδια αφορούσαν την αρχική μελέτη και ποια όχι (δεν είχαν ούτε ημερομηνία). Anyway, ψάχνοντας, βρήκα μία αίτηση για τροποποίηση

της υπ' αριθμ. τάδε πράξεως επιτρεπτού για την κατασκευή εξωστών (αυτό που με ενδιαφέρει στην συγκεκριμένη περίπτωση), αλλά πουθενά καμία έγκριση. Ούτε στο στέλεχος της άδειας. Ρωτώντας το τμήμα οικ. αδειών, έψαξαν και μου είπαν ότι δεν βρίσκουν τίποτα για έγκριση της τροποποίησης κι ότι κατά πάσα πιθανότητα, δεν εγκρίθηκε. Εγώ όμως έχω ένα σχέδιο το οποίο είναι "ακριβές αντίγραφο του πρωτοτύπου στο φάκελο οικ. αδείας" που μου δείχνει τους εξώστες όπως πραγματικά κατασκευάστηκαν και υφίστανται (και το οποίο -μάλλον- ήταν μέσα στο φάκελο σχεδίων της αίτησης για τροποποίηση). Ερώτηση κρίσεως, τι μπορώ να κάνω τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.