Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράθυρο πάνω απο αυλή


Barragan

Recommended Posts

εσύ θα είχες ή δεν θα είχες το ίδιο πρόβλημα με το παράθυρο-το γείτονα-το φωταγωγό;

Δεν θα είχα.

Απ' όσο γνωρίζω είναι σπάνιοι οι άνθρωποι με ύψος 2.20 -2.30 ωστε να μπορούσαν να έχουν επαφή με το εσωτερικό της αυλής μου... 8-)

Link to comment
Share on other sites

θεωρώ πολύ φυσιολογική την απάντησή σου

 

και πως το εξηγείς αυτό αγαπητέ;

υ.γ εκτός και αν δεν κατάλαβες οτι σε ρωτώ αν έχεις πρόβλημα σε σχέση με το παράθυρο-γείτονα-φωταγωγό

γαιτί βλέπω αλλού εστιάστηκες -ύψος τοίχου περίφραξης -πεζούς κλπ

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλο κατάλαβα πριν.

Απαντώ λοιπόν. Αν μεσσολαβούσε τετοιος δρόμος που λες θα μειώνονταν το προβλημα αισθητα, γιατί ξέχασα να σας επισημάνω οτι η εκτίμησή μου οτι προκειται για ένα μέτρο αποσταση απο το όριο ήταν αρκετά χονδρική... στην πραγματικότητα είναι μετα βιας μισό μετρο. Κατσε ανεβαζω φωτος γιατι δεν γίνεται να το φανταστεί κανεις...

 

Η θέα μεσα απο το ενα υπνοδωμάτιο του σπιτιού...

 

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Εδω φαίνεται και με το μάτι οτι δεν προκειται καν για ενα μετρο βαθος στον φωταγωγό.... (θεα απο το 2ο υπνοδωματιο)

 

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Σε συναρτηση με τον παραπανω χρηστη με την δωρεά οργάνων.... προσθετω κι εγω οτι αμφιβάλλω αν κάποιος μηχανικος θα το επετρεπε στο σπιτι του αυτο..... 8-)

Edited by Barragan
Link to comment
Share on other sites

Παρε δυο σιδηροδοκούς, λίγα μέτρα συρμα, και ένα καλό λίπασμα, και σηκωσε το κλήμα στο όριο ωστε να τελειώσει το πρόβλημα σου ανώδυνα...

 

Σε συναρτηση με τον παραπανω χρηστη με την δωρεά οργάνων.... προσθετω κι εγω οτι αμφιβάλλω αν κάποιος μηχανικος θα το επετρεπε στο σπιτι του αυτο..... 8-)

το πρόβλημα που έχεις στην ουσία είναι της ιδιωτικότητας... και όχι το αισθητικό.. γιατί αισθητικά το παράθυρο είναι το μόνο που δεν με ενοχλέι

Edited by jbosdas
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλο κατάλαβα πριν.

Απαντώ λοιπόν. Αν μεσσολαβούσε τετοιος δρόμος που λες θα μειώνονταν το προβλημα αισθητα, γιατί ξέχασα να σας επισημάνω οτι η εκτίμησή μου οτι προκειται για ένα μέτρο αποσταση απο το όριο ήταν αρκετά χονδρική... στην πραγματικότητα είναι μετα βιας μισό μετρο. Κατσε ανεβαζω φωτος γιατι δεν γίνεται να το φανταστεί κανεις...

 

με τις ερωτοαπαντήσεις ήθελα απλώς φίλε μου να σου αποδείξω ότι το πρόβλημα σου (αλλά και οποιοδήποτε φυσιολογικού ατόμου)

ναι μεν είναι κυρίως ψυχολογικό αλλά όχι μόνο

είναι ΚΑΙ η διεκδίκηση ενός αναφαίρετου, λόγω νομοθεσίας, δικαιώματός σου ΑΥΤΟ του: "γιατί να ανοίξει παράθυρο ενώ δεν το δικαιούται"

[το οποίο ο πεζόδρομος στο αφαίρεσε, χωρίς να μπορείς να κάνεις κάτι νομικά -και όπως και ο ίδιος λές καταλάγιασες λίγο] και αυτό καθ' όλα φυσιολογικό

 

από την άλλη έχεις και το δίλλημα Να τα χαλάσω με το γείτονά μου ή οχι

Link to comment
Share on other sites

Παρε δυο σιδηροδοκούς, λίγα μέτρα συρμα, και ένα καλό λίπασμα, και σηκωσε το κλήμα στο όριο ωστε να τελειώσει το πρόβλημα σου ανώδυνα...

Κατι τετοιο θα γίνει τελικά ή σκέφτομαι και να σηκώσω λίγο το τοιχείο ωστε να ακουμπήσει καποιο ξυλινο πλεγμα απο κει μεχρι τον τοιχο τον δικό μου όπου θα μπει καμια κλιματαρια.

 

 

το πρόβλημα που έχεις στην ουσία είναι της ιδιωτικότητας... και όχι το αισθητικό.. γιατί αισθητικά το παράθυρο είναι το μόνο που δεν με ενοχλέι

Σαφώς. Τι άλλο προβλημα να εχω;

 

είναι ΚΑΙ η διεκδίκηση ενός αναφαίρετου, λόγω νομοθεσίας, δικαιώματός σου ΑΥΤΟ του: "γιατί να ανοίξει παράθυρο ενώ δεν το δικαιούται"

 

Καμία σχέση... δεν είμαι ελληνάρας τέτοιου τύπου. Και ούτε απέδειξες τιποτα με τις ερωτήσεις σου.

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Βάλε λοιπόν 2-3 δενδράκια και θα έχεις 3-4-5 πράγματα συγχρόνως

Πράσινο-ατομικότητα-καλές σχέσεις-μηδαμινά έξοδα –αποφυγή συγχύσεων-ηρεμία -κανένα τρέξιμο σε Πολεοδομίες -δικαστήρια κλπ

 

και αυτά για 30 χρόνια γιατί ο γείτονας μπορεί να τα τακτοποίησε με τον 4014

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

 

το πρόβλημα που έχεις στην ουσία είναι της ιδιωτικότητας... και όχι το αισθητικό.. γιατί αισθητικά το παράθυρο είναι το μόνο που δεν με ενοχλέι

Τωρα είδα το εδιτ.

Το ξέρω οτι δεν είναι αισθητικό το προβλημα. Που είπα οτι είναι αισθητικό;

Επίσης ξερω τα αισθητικά προβλήματα του δικου μου σπιτιού (το οποίο οπως εχω πει δεν κατοικώ τωρα.. μενουν οι γονείς μου. -για να δηλώνω "ερασιτεχνης αρχιτεκτονας" κατι θα ξερω κι εγω...) 8-)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.