Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οριστικά στον ΕΟΠΥΥ το ΕΤΑΑ


ilias

Recommended Posts

Έχει σταλεί έγγραφο από το κεντρικό ΤΣΜΕΔΕ να σταματήσουν να δέχονται από 7-11 και μετά. Πήγα στο ΤΣΜΕΔΕ Χαλκίδας σήμερα με επισκέψεις και εμβόλια 150ευρώ και τα πήρα πίσω.....Τον ήπια...

 

Στον δε ΕΟΠΥΥ μου είπε γνωστή ότι είναι μία παιδίατρος στην Χαλκίδα και πάνε από τα ξημερώματα να πιάσουν σειρά γιατί δέχεται μόνο 10!!!!!

Απίστευτο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 232
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν μου φαινεται καθολου απιστευτο. Και εδω αθηνα τα ιδια συμβαινουν. Εχουνε βαλει οι περισσοτεροι γιατροι πλαφον στο ποσους δεχονται την ημερα και πρεπει να πας να στηθεις 2-3 ωρες πριν ανοιξουν, ωστε να εισαι σιγουρος οτι θα σε παρουν, και μετα να περιμενεις και κανα 4αρι - 5αρι ωρες μεχρι να ερθει η σειρα σου.

Link to comment
Share on other sites

Έχει σταλεί έγγραφο από το κεντρικό ΤΣΜΕΔΕ να σταματήσουν να δέχονται από 7-11 και μετά. Πήγα στο ΤΣΜΕΔΕ Χαλκίδας σήμερα με επισκέψεις και εμβόλια 150ευρώ και τα πήρα πίσω.....Τον ήπια...

 

Στον δε ΕΟΠΥΥ μου είπε γνωστή ότι είναι μία παιδίατρος στην Χαλκίδα και πάνε από τα ξημερώματα να πιάσουν σειρά γιατί δέχεται μόνο 10!!!!!

Απίστευτο?

 

Ξεκίνησαν τα όργανα να παίζουνε για σένα........

Αυτό Γιάννη δεν είναι τίποτα....

1) 10-15 άτομα μαξ!

2) Το πας σερί...και τα ξημερώματα τσιμπάς χαρτάκι...αλλιώς άλλη φορά να είσαι πιο γρήγορος...

3) Θα φας ενα πρωινό στο περίμενε μέχρι να εξεταστείς...

 

Επιβεβαιωμένα καραστάνταρν!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά χθές στα ιωάννινα το ΤΣΜΕΔΕ δεχόταν κανονικά ιατρικές δαπάνες, εισαστε σίγουροι για αυτές τις ανακοινώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Μου το είπαν και από αλλού αυτό...

Δεν ξέρω, μακάρι να μην ισχύει

 

Πάντως στο τοπικό μου παράρτημα δεν δέχονται και μάλιστα μου δείξαν το έγγραφο από το κεντρικό ΤΣΜΕΔΕ....

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο μακρυά τα Γιάννενα και δεν έφτασαν ακόμη εκεί τα κακά μαντάτα.. :mrgreen:

 

Πάντως ρε παιδιά αυτές είναι οι παροχές υγείας που θέλουμε?? 10-15 την ημέρα? Και αν καίγομαι πχ και δεν προλάβω χαρτάκι? Θα μου πεις....αμα καίγεσαι πας και πληρώνεις ιδιώτη.... Είμαστε όμως σίγουροι ότι όλοι μπορούν να το κάνουν, ή θεωρούμε έτσι και αλλιώς τελειωμένους όσους δεν μπορούν?

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Παίρνετε τηλέφωνο και σας κλείνουν ραντεβού . Απλά οι γιατροί δεν έχουν ακόμα προσαρμοστεί στην νέα κατάσταση , τους χρωστάνε και λεφτά και παίζουν κατενάτσιο . Το τελικό σχέδιο προβλέπει 30000 γιατρούς στον ΕΟΠΠΥ και όπως ξέρετε, οι ιδιωτικές εξετάσεις και νοσηλείες δεν θα αφαιρούνται από το εισόδημα .

Link to comment
Share on other sites

Έχει σταλεί έγγραφο από το κεντρικό ΤΣΜΕΔΕ να σταματήσουν να δέχονται από 7-11 και μετά. Πήγα στο ΤΣΜΕΔΕ Χαλκίδας σήμερα με επισκέψεις και εμβόλια 150ευρώ και τα πήρα πίσω.....Τον ήπια...

 

Στον δε ΕΟΠΥΥ μου είπε γνωστή ότι είναι μία παιδίατρος στην Χαλκίδα και πάνε από τα ξημερώματα να πιάσουν σειρά γιατί δέχεται μόνο 10!!!!!

Απίστευτο?

 

Απίστευτο και λυπηρό ...

 

Μόνο τις εισφορές ξέρουν να αυξάνουν ... Όπως πάνε τα πράγματα , όλο και λιγότεροι θα μπορούμε να έχουμε ασφαλιστική ενημερότητα για να ... απολαμβάνουμε θλιβερού επιπέδου υπηρεσίες ...

 

Σιγά - σιγά , και με τους ελεύθερους επαγγελματίες και αυτοαπασχολούμενους να είμαστε σε βαθιά ύφεση , θα κλείνουν μία - μία οι παράγκες των ασφαλιστικών ταμείων . Πάλι κόσμος στην ανεργία ... Για να δω , τι θα τα κάνουν τα golden boys των διοικήσεων των φαληρημένων ταμείων εκείνοι που βυσματικά τα διόρισαν. ...

Link to comment
Share on other sites

Έχει σταλεί έγγραφο από το κεντρικό ΤΣΜΕΔΕ να σταματήσουν να δέχονται από 7-11 και μετά. Πήγα στο ΤΣΜΕΔΕ Χαλκίδας σήμερα με επισκέψεις και εμβόλια 150ευρώ και τα πήρα πίσω.....Τον ήπια...

 

Οι αποδείξεις που είχες ήταν πριν τις 7/11?

Edited by alexopth
Link to comment
Share on other sites

Παίρνετε τηλέφωνο και σας κλείνουν ραντεβού .

Σε ποιο απο ολα BAS γιατι εχω ζαλιστει με τοσες διαφημισεις και νουμερα.... :sad:

Αλοιμονο σε οσους εχουν γενικα προβληματα υγειας, καθως και σε οσους εχουν/θα αποκτησουν παιδια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.