Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάργηση 2% υπέρ ΤΕΕ


ssouanis

Recommended Posts

Νικολάρα την άλλη φορά ζήτα απο τον υπάλληλο που θα σε υποχρεώσει να γράψεις ότι π@π@ριες του έχουν πει, να σου υπογράψει μια υπεύθυνη δήλωση για τα λεγόμενά του και να αναλαμβάνει την ευθύνη να σε αποζημιώσει εαν κάνει λάθος για την ταλαιπωρία που σου προξένησε. :smile:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμενα, παλι, συανδελφος και φιλη μου, πηγε στην ΕΤΕ να καταθεσει αμοιβη μονο με την εντολη πληρωμης, χωρις να συμπληρωσει το ειδικο εντυπο, την εδωσε στον ταμια να το συμπληρωσει και αυτος το συμπληρωσε χωρις την εισφορα υπερ ΤΕΕ... :smile:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να τα έχουν "βρει" ΕΤΕ και ΤΕΕ και να παίζουν αυτό το ..."παιχνιδάκι";;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ιασονα δεν παιζει το σεναριο αυτο.

Εγω 2-3 πληρωμες αμοιβων που εχω κανει, δεν εχω βαλλει την εισφορα υπερ ΤΕΕ.

Ο υπαλληλος δεν μου ειπε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κι εγώ!!!

Αλλά δεν μου το βγάζεις από το μυαλό ότι, ακόμα δεν το έχουν χωνέψει και ...μηχανεύονται τρόπους για να το "μπλοκάρουν" (αν θεωρήσουμε δεδομένα κι ορθά τα όσα λένε ότι, αντιμετωπίζουν διάφοροι συνάδελφοι).

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα ήδη καταθέσει δυο φορές αμοιβή σε άλλο υποκατάστημα χωρίς ΤΕΕ.

Στο συγκεκριμμένο που μου ζήτησαν δήλωση,σε ερώτησή μου τι κάνουν άλλοι μηχανικοί μου απάντησαν ότι άλλοι το πληρώνουν και άλλοι όχι!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα ήδη καταθέσει δυο φορές αμοιβή σε άλλο υποκατάστημα χωρίς ΤΕΕ.

Στο συγκεκριμμένο που μου ζήτησαν δήλωση,σε ερώτησή μου τι κάνουν άλλοι μηχανικοί μου απάντησαν ότι άλλοι το πληρώνουν και άλλοι όχι!

 

Εάν ισχύει κάτι τέτοιο, τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας!!!! Αφού ακόμη και μετά από νόμο, κάποιοι πληρώνουν ακόμη το 2% του ΤΕΕ... τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα ήδη καταθέσει δυο φορές αμοιβή σε άλλο υποκατάστημα χωρίς ΤΕΕ.

Στο συγκεκριμμένο που μου ζήτησαν δήλωση,σε ερώτησή μου τι κάνουν άλλοι μηχανικοί μου απάντησαν ότι άλλοι το πληρώνουν και άλλοι όχι!

 

Αμα ο άλλος δεν ξέρει τα απλά πράγματα, απορώ πως αυτός ο άνθρωπος δουλεύει.....

 

Και στην τελική, επιτέλους με αυτό το θέμα. Εχει βγει νόμος, δεν το καταλαβαίνουν κάποιοι? Τι ρωτάνε 3 και λίγο αν καταργήθηκε το 2%?? Κρίση δεν έχουν? Δεν μπορώ να καταλάβω ορισμένους......

Link to comment
Share on other sites

Δες το διαφορετικά....

Όπως κι εσύ κι εγώ δεν μπορούμε να τους καταλάβουμε, έτσι κι εκείνοι δεν μπορούν να μας καταλάβουν....

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο τόπικ ειπώθηκε, πως ούτε και οι καταθέσεις αμοιβών ειναι απαραίτητες...Κατω των 1500ε.

 

Προχθες κατέθεσα αμοιβές και δεν υπήρξε καμμία κίνηση στον λογαριασμό απ'το ΤΕΕ, ούτε και στο σύστημα αμοιβών καταγράφηκε η κίνηση, όπως παλαιότερα. Συνεπώς εφόσον δε δεσμεύονται τα χρήματα πλεον, δεν απαιτούνται καν να κατατίθενται. Ετσι το βλέπω εγώ.

Περί εισφοράς ΤΕΕ πάλι, οπως ειπώθηκε επίσης...αλλος συνάδελφος το πληρώνει, άλλος όχι. Δεν απαιτείται πάντως, και μου φάινεται περίεργο πως δεν εχουν ενημερωθεί ακόμη όλα τα υποκαταστήματα της ΕΤΕ.

Edited by Kane
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.