Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συμβόλαιο συντήρησης ΦΒ συστημάτων


JTB

Recommended Posts

Δεν ξέρω πόσο σημαντικό είναι για εσάς αλλά νομίζω ότι πρέπει να το λαμβάνουμε σοβαρά υπόψη...

Προσπαθώ να συντάξω κάποιο μόνιμο έγγραφο για το θέμα που θα δίνω στους πελάτες (αν τους βρώ τώρα πια!!!) και θα περιγράφει τις υποχρεώσεις μου όταν αναλαμβάνω συντήρηση.

Σκέφτομαι μάλιστα να υπάρχουν 2-3 διαφορετικά.... Π.χ αν υπάρχει τηλεμετρία, ποιά η συμμετοχή μου και η υποχρέωσή μου στη παρακολούθηση του συστήματος;;;

 

Αν υπάρχει κάποιος και θέλει, ας ανεβάσει ένα δείγμα όποιου συμβολαίου χρησιμοποιεί...

Εγώ από μια ιστοσελίδα, κράτησα μια ενδιαφέρουσα λίστα του τί θεωρείται σωστή συντήρηση... Σχολιάστε τη...

 

post-19320-0-99265600-1349677909_thumb.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

χθες κοιτούσα ένα συμφωνητικό και περιλάμβανε αυτές τις εργασίες περίπου.

 

μπορείς να μου δώσεις στο περίπου ένα κόστος για ετήσια συντήρηση σε κινούμενο tracker 80άρι (έστω σε pm)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα για τέτοιο κόστος... και ξαναλέω ότι για να βγάλω το κόστος πρέπει να έχω συμφωνήσει και τις εργασίες.... Π.Χ. είναι υποχρέωση του συντηρητή του συστήματος το πλύσιμο;;; Δεν νομίζω!

Σε πάρκο όμως μήπως συμφέρει να το έχεις εσύ; Πώς όμως και πότε;;; Προφανώς συχνότερα από τον έλεγχο της εγκατάστασης...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.